iOS İçin Whatsapp Güncellemesi Geldi

0

whatsappindircoWhatsapp, Facebook tarafından satın alınmasının sonrasında, kendini geliştirmeye kaldığı yerden devam ediyor gibi görünüyor. Eski yöneticileri ve mühendisleriyle, Whatsapp’ın bu denli fazla geliştirme, güncelleme alamayacağı aşikârdı ancak yeni Whatsapp’ın mühendisleri de hiç şüphesiz, sürekli güncelleme yaparak kullanıcıları bir beklenti içerisine sokuyorlar. Gerek iOS, gerekse Android tarafında güncellemelerini haftalık olarak sunan Whatsapp’ın bu seferki hedefi, Apple kullanıcılarını biraz daha stabil bir Whatsapp’la tanıştırmak. Son dönemde, özellikle belge gönderimi gibi özelliklerini devreye alarak, kendisini bir ofis mesajlaşma uygulaması olarak da tanıtabilen Whatsapp’ın nihai hedefi şüphesiz dünyada başka mesajlaşma uygulaması ihtiyacı duyulmayacak bir uygulama oluşturmaktan geçiyor.

Çevrimdışı Mesaj Gönder Özelliği

Sürüm olarak 2.17.1 versiyonuna yükselen yeni Whatsapp’ıniOS işletim sistemlerinde kullanılagelen en büyük yeniliği hiç şüphesiz artık “gönder” butonunun her zaman aktif olması. Tıpkı Android’de olduğu gibi, artık iOS üzerinde de mesajlarınızı herhangi birine gönderirken internet zorunluluğu yaşamayacaksınız. Eğer Apple cihazları, herhangi bir yerde internet bulursa, tıpkı Android’de olduğu gibi mesajlarınızı geç de olsa gönderecek. Yani, artık “bağlanıyor” gibi etmenler olmayacak ve rahatlıkla mesajlarınızı çevrimdışı bir şekilde de iletebileceksiniz. Örneğin, unutmamanız gereken bir şeyi; unutma ihtimaline karşı çevrimdışı göndererek; işinizi sağlama almak isteyebilirsiniz ve bunun için güncellemenin gerekli olduğu aşikardı.

Fotoğraf Gönderme Limiti Arttırıldı

Bunun dışında, önceki dönemde oluşturulan bir diğer kısıtlama da, fotoğraf gönderme konusundaydı. Özellikle, birine çoklu fotoğraf göndermek istediğimizde seçimimizi 10 fotoğraf ile sınırlayan Whatsapp’ıniOS sürümünde artık bu limit 30 fotoğraf. Arkadaşlarınıza not fotoğrafladıysanız, artık bunları 10’arlı şekilde göndermek yerine, 30’lu şekillerde gönderebilirsiniz ve hiç şüphesiz bu özellik size kolaylık sağlayacaktır. Elbette, gönüller bu limitin kaldırılmasından yanaydı ancak şimdilik 30’la yetinmeniz gerekecek.

Siz, Whatsapp’ı hangi amaçlarla kullanıyorsunuz?


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.