e-Spor Arenasında Dev Derbi: Galatasaray e-Spor vs. 1907 Fenerbahçe

0

gs-fb-lolGünümüzde, League of Legends ile birlikte e-Spor mecrasının gelişimini göremeyen pek az insan kaldı ve her spor kulübü yatırımlarını e-Spor mecralarına yönlendirmeye başladı. Son olarak, Karşıyaka Spor Kulübü’nün duyurusunu yaptığı ve katılımını yapacağı e-Spor mecrası, böyle güzel kulüpleri kendi içerisine almaya devam ederken aynı zamanda sponsor olanaklarıyla yürütülen büyük kulüpler; kasalarından hiçbir masraf yapmadan takımları oluşturuyorlar. Bu da, yine oldukça hoş bir seçenek ve amatör bir branş kazandırırken kulübün kasasından para çıkmamasını isteyen pek çok kulüp başkanı için biçilmiş kaftan. Gelelim, taraftarların merakla beklediği e-derbi karşılaşmasına. Bu hafta, Galatasaray e-Spor kulübü ile 1907 Fenerbahçe e-Spor kulübü tarihlerinde ilk kez karşılaşıyorlar.

İki takım da bu yıl kuruldu ve e-Spor alanında oldukça iyi yer edinen Fenerbahçe’nin tecrübeli bir ekipten oluşturulduğu aşikar. Galatasaray e-Spor kulübüne baktığımızda ise daha çok yeni ve genç ağırlıklı bir kadro görüyoruz ancak ilk haftada her iki kulüp de istediği gibi başlayamadı şampiyonluk ligine.

Thaldrin, Reach, Frozen, Unitback ve Elysion isimlerinden oluşan 1907 Fenerbahçe kadrosunda Thaldrin ve Frozen, takımdaki en güvenilen isimler olarak biliniyorlar ve uzun zamandır orta koridorda boy gösterip nişancı pozisyonuna geçiş yapan Elysion da ilk etapta güven veren isimlerden bir tanesi olmuştu.

Brokenblade, Kanani, Abbedage, Madagger ve KillerS isimleriyle mücadele veren Galatasaray e-Spor kulübünde ise gözler elbette kaptan Abbedage ve üst koridorun genç yıldızlarından BrokenBlade’de olacak. Uzun süredir birlikte oynayan bu ikilinin Fenerbahçe derbisinde, Galatasaray taraftarının yüzünü güldürmesi bekleniyor.

Galatasaray e-Spor vs. 1907 Fenerbahçe Derbisi Ne Zaman?

Mücadele, 29 Ocak 2017 Pazar günü saat 16:00 civarında başlayarak ve Galatasaray’ın internet sitesi dahilinde, Twitch’teRiotgamesturkish kanalından naklen yayınlanacak. Siz de, derbiyi izlemek istiyorsanız; Riotgamesturkish kanalını Twitch web sitesinden yahut uygulamasından bularak rahatlıkla izleyebilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.