Moto Z Play Satışta Çıktı

0

Motorola, telefon sektörünün Nokia’dan sonra en büyük deviyken, Android ve iOS telefonlarla birlikte sektöründe düşüş yaşamakla birlikte, uyuma ayak uydurmayı başaramamış ve tamamıyla iflasa sürüklenmişti; ancak, onu bu durumdan kurtaran marka hiç şüphesiz Lenovo oldu. Lenovo’nun Motorola’yı satın almasından sonra, pek de telefon üretmesini beklemiyordu kimse ancak Motorola ekibini yeniden şahlandırma kararı alan mühendisler; bu yıl Moto Z Play ve Moto Z adlı modelleri satışa sundu. İki telefon da Android işletim sistemiyle karşımıza çıkıyor ve amiral gemilerinin donanımlarında; diğerlerinden daha eksik bir şey olmamasına rağmen, çok daha ucuz satıldıkları gözlerden kaçmıyor. Samsung, HTC gibi markalardan farklı olarak Motorola Z serisinde bir de Moto Mods kitleri kullanıyor.

Moto Mods kitlerini bilgisayara ek parça takmaya benzetmemiz mümkün. Hem tasarım yönünden hem de donanım yönünden Moto Mods ürünleriyle Moto Z serisini yükseltebilmeniz, içerisinde değişiklikler yapabilmeniz, örneğin kamerada değişik donanım destekleri bulundurmanız sağlanabiliyor.

Moto Z Play Özellikleri

Moto Z Play, teknik olarak incelendiğinde Snapdragon 625 kullanan ve grafik işlemcisi tarafında ise Adreno 506’dan destek alan bir telefon. Dolayısıyla, performansı yüksek ve hemen her oyun rahatlıkla oynanabilir; telefon herhangi bir biçimde kasma yapmayacaktır. Bunun yanında, 5.5 inç boyutundaki Full HD teknolojili ekranıyla gayet iyi bir işlemci / ekran performans uyumu yakaladığını da belirtebiliyoruz.

Telefon sadece 165 gram ve yazılım olarak tarafınıza Android 6 sürümüyle geliyor; ancak yakın zamanda Android 7’nin çıkacağı da söyleniyor.

Moto Z Play Fiyatı Ne Kadar?

Moto Z Play’in fiyatı, şu an hemen hemen tüm teknoloji marketlerinde 1999 TL. Cihazın donanımına bakıldığında, pek çok amiral gemisinden yukarıda da belirttiğimiz gibi hiçbir eksiği yok ve bu fiyata alınabilmesi gerçekten harika. Siz de, akıllı bir cihaz düşünüyorsanız; Motorola’nın en yeni ürünlerini kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.