WhatsApp Grubu Nasıl Kurulur?

0

Son yıllarda akıllı telefonların hayatımıza girmesinden sonra en önemli mesajlaşma programı olan WhatsApp’ın en çok merak edilen özelliği WhatsApp grubu nasıl kurulur sorunun cevabını vereceğiz.

WhatsApp sayesinden yıllardır ödediğimiz mesaj ücretleri son buldu. Şimdi ise en yeni özellikler arasında bulunan toplu mesaj gönderimi WhatsApp’ta çığır açan bir yenilik. Bir çok iş verenin tek mesaj ile bir çok kişiye yada çalışanlarına göndereceği mesajlar için gerekli olan WhatsApp grubu kurmak için adım adım yapmanız gerekenleri anlatacağım :

1 – Öncelikle telefonunuzda WhatsApp uygulaması yoksa Android ve iPhone mağazasından indiriyoruz.

2- Telefonumuza indirdiğimiz bu uygulamayı çalıştırmak için WhatsApp sizden cep telefonu numaranızı onaylamanızı isteyecektir. WhatsApp’a telefon numaranızı girerek onay mesajını alıyoruz.

3- Onaylanan WhatsApp uygulamasından sonra yapmanız gereken şey sağ üst köşede bulunan alt alta 3 nokta işaretine tıklıyoruz.

4- Karşımıza burada grup seçenekleri çıkıyor. Bunlardan yeni grup yazısına tıklıyoruz .

5-WhatsApp size gruba isim vermenizi isteyen bir kutucuk açacaktır. Kurmak istediğiniz grubun isimini yazarak ileri tuşuna basıyoruz.

6- Artık WhatsApp grubunuz kullanıma hazır.

7- WhatsApp grubunuzu kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey grubunuza profil fotoğrafı eklemek.

Kurduğunuz bu WhatsApp grubu ile artık iş yerinizde çalışan işçilerinize , sınıfta en samimi arkadaşlarınıza ve ailenize tek bir seferde mesaj gönderebilirsiniz .


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.