Kredi Notu Sorgulama Yöntemleri

0

Kredi notunuzu kolay olarak sorgulayabilmek günümüzde hemen hemen her yöntemden mümkün. Herhangi bir ihtiyacınızda, paraya sıkıştığınızda ya da dostlarınızın paraya ihtiyacı olduğunda, direkt olarak bankacılık hizmetlerine sarılanlardansanız, kredi notunuz sizin için epey önemli bir durum olacaktır. Elbette, pek çok durumda bankacılar dahil kredi almayı günümüzde tercih etmiyorlar zira ödeyememe halinde oldukça büyük yaptırımların yanında tekrar kredi alamama durumunuz da mevcut. 9 Banka tarafından ortak bir proje kapsamında kurulan Findeks, henüz beta modunda bir proje iken sadece kredi notunuzu öğrenmenize olanak veriyor ancak yakın zamanda proje yeterince büyüdüğünde kolay bir şekilde finans takibinizi ve ekonomik halinizi de oradan görebileceksiniz. Merkez bankası tarafından her ay güncellendiği rivayet edilen kredi notunuz, sizin kredi alabilmek için geçer notunuz minvalinde bir şeydir. Bu notunuz yüksek ya da ortalama halde olmadığı sürece herhangi bir biçimde kredi alamazsınız. Herhangi bir bankada sizi onaylamayacaktır.

Bu sebepten, kredi notunuzun güncel takibi oldukça önemlidir. Pek çok mecra günümüzde artık kredi notunuzu kolay bir şekilde öğrenebilmenizi sağlamaktadır.

Online Bankacılık Hizmetlerinden Kredi Notu Öğrenme

Online bankacılık hizmetleri üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için kolay bir şekilde online bankacılık menünüze girebilir ve kredi notunuzu oradan öğrenebilirsiniz. Genelde, dokuz ya da on türk lirasına bu işi kolay bir şekilde halledebiliyor ve tek seferde kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Genelde tercih edilmeyen bu yöntem oldukça masraflı ve gereksiz olduğundan tercih edilmiyor ancak paranız genelde kredi kartınızdan alındığından; tercih edenler de bi’ hayli fazla bu durumu.

Findeks Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Findeks, yukarıda da belirttiğimiz gibi dokuz banka tarafından ortak bir şekilde projelendirilen bir yönetim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Şu an için sadece kredi notu öğrenme sitesi olarak bilinen Findeks’in ilerleyen zamanlarda gelişmesi ve geliştirilmesi bekleniyor ancak bu şu sıra pek mümkün değil. Hemen hemen her insanın ortak olarak kullandığı Findeks, kredi notu için en uygun mecralardan bir tanesi. Bankacılık hizmetleri gibi tek seferlik sorgulama değil, Findeks üzerinden dilediğiniz kadar sorgulama yapıyorsunuz zira aylık abonelikle çalışan bir proje. Bu da, kredi notunuzu sürekli sorgulayabilmenizi ve takip edebilmenizi sağlıyor. Bu yönden, oldukça yararlı bir platform olan Findeks; ayrıca bankacılık hizmetlerinden çok daha ucuz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.