Super Mario Run Android’e Ne Zaman Geliyor?

0

iOS’ta çıkacağı günden haftalar önce tanıtımları yapmaya başlanan ve dönemin en iyi nostaljik oyunu olarak nitelendirilen Super Mario Run, bu tanıtımı kimi uzmanlar için hak etmiş, kimi uzmanlar için ise hiç de matah bir oyun olmamıştı. Tanıtımın ertesinde deneme versiyonu iOS işletim sistemleri içerisinde yayınlanan oyunun yorumlarına göz attığımızda, kullanıcıların birçoğu nostaljik oyun için hayli iyi değerlendirmeler yaparken, kimisi de tıpkı olumsuz düşünen uzmanlar gibi, pek de oynanabilirliğinin olmadığını belirtmiş. Dikey bir ekranda oynayabileceğiniz oyun, misyon olarak, tıpkı klasik Mario’daki gibi, adım adım ilerleyebileceğiniz ve seviyelerin gittikçe zorlaştığı bir mobil oyun olarak karşımıza çıkıyor; ancak, bu oyunlarda seviyeler ve etaplar ilerledikçe; bunları gerçek parayla açabiliyorsunuz. Yani, herhangi bir biçimde bir sonraki adıma geçebilmek için iyi bir derece değil; Nintendo sizden para talep ediyor. Bu parayı vermeniz halinde, kolay bir biçimde diğer etaba geçip oyuna devam edebilmeniz mümkün oluyor. Super Mario Run Android versiyonunun böyle olup olmayacağı, henüz bilinmese de, Android kullanıcıları da bu oyunu, sadece denemek için bile olsa uzun zamandır bekliyorlar.

Nintendo, geçtiğimiz günlerde Super Mario Run Android için net bir tarih verdi diyebiliriz aslında. Uzun zamandır beklenen oyun için sürekli dedikodular dolanıyor, hatta herhangi bir biçimde Android işletim sistemi için geliştirilemeyeceği dahi söyleniyordu ancak Nintendo yaptığı açıklamayla, bu söylentilere son verdi. Oyun önce Google Play Store içerisinde “ön kayıt” seçeneği ile sunuldu ve sonrasında da Nintendo oyunun bahar aylarında gelebileceğinin müjdesini verdi. Muhtemelen, birkaç ay içerisinde oyunu Android etrafında da oynanabilir olarak göreceğiz.

Siz de, Nintendo’nun nostalji kokan oyunu Super Mario Run’u Android içerisinde oynamak istiyorsanız; hemen Google Play Store içerisinde ön kayıt yaptırarak oyun çıktığında ilk bildirim alanlardan biri olabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.