Samsung Galaxy S7 Format Atma

0

Samsung Galaxy S7, gelmeden önce sorunları geldi. Bu büyük amiral gemisinin, yeni nesil bir telefon olarak; özellikle satış kısmında fırtına yaratması bekleniyor ancak bu fırtına, oldukça da kısa sürebilir. Zira, Kore devi Samsung, S7’nin ön siparişlerinden “şimdilik” memnun olmadığını açıkladı. Yani, sipariş epey az demek oluyor bu da. Türkiye’ye geldiğinde, yine Samsung hayranlarının bu telefonu alacağına hiç şüphe yok ancak pek çok ülkede Samsung artık tercih edilmeyen vasat bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yüksek fiyat politikası ile, pek çok düşük fiyatlı telefon varken bunların alınması; tepkiye ve hatta imza toplamaya dahi sebep olabiliyor. Fiyat orantısının sağlanması adına, devletlere geçtiğimiz yıl imzaların gönderildiğini biliyoruz. Özellikle bu raddede; Samsung tarafının fiyat politikasını değiştirmeyeceği belli; insanlar da aynı orantıdaki diğer markalara yönelmiyor değil.

S7, geleceği günden bu yana heyecanla beklenen bir amiral gemisi modeli ve özellikle sağladığı yeni özellikler, soğutma, kamera, çift flaş ve benzeri, göz dolduruyor. Ancak, bazı problemler; telefonu aldığınız anda yaşanabiliyor. Örneğin, geçtiğimiz Samsung modellerinde, modellerin bildirim ışığının yanmaması sorunu vardı ve bu sorun kullanıcıları epey uğraştırmıştı. Bu soruna hitaben format atmayı uygun gören Samsung kullanıcıları, cihazlarına format atmak sureti ile bu sorunu kolayca çözmüşlerdi. Telefonun iadesini isteyenler bile olmuştu ancak böyle bir bugdan ötürü telefon iadesi kavramı epey yersizdi. Peki, böyle bir sorunda, Samsung Galaxy S7 Format Atma Nasıl Olacak?

S7 Format Atma

Galaxy serisi, bildiğiniz gibi Android işletim sistemi ile beraber geliyor ve Android işletim sistemine custom olarak format atmanın pek çok yolu var. IOS kadar uğraştırıcı olmayan bu sistemde belli başlı arama kodları ile format atabilmeniz bile mümkün.

Birinci Yol

Formak atmak, hard reset, hard format gibi kavramların karşılanabileceği bu yöntemde S7’ye Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Telefonu Sıfırla sekmelerini izleyerek kolay bir şekilde format atabilirsiniz.

İkinci Yol

*2767*3855# numarasını arama bölümünüze yazarak; gelen ekrana onay vermeniz halinde de kolayca S7 Format İşlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Üçüncü Yol

Telefonunuz kapalı haldeyken, ses yükseltme + home tuşlarına basılı tutarak telefonunuzu açın. Samsung logosu gelinceye kadar bekleyin ve format işleminiz başlasın.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.