6 GB Ram’li Canavar Tanıtıldı

0

Bir süredir gündemde ve uzun süredir de gündemde kalacak gibi görünüyor. Evet, 6 GB Ram’i olan ilk telefon çıktı çıkacak, geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Büyük bir sükseye sebep olan telefonun tek büyük özelliği 6 GB Ram’i olması değil ancak büyük ihtimalle en dikkat çekeni bu olacak. 6 GB Ram, yüksek performans ve yüksek işlemci değeri anlamına geliyor; bu da donmadan, takılmadan bir telefon deneyimi yaşamanızı sağlayabilir. Elbette, optimizasyonlar düzgün yapıldıysa ve marka düzgün bir şekilde telefonu üretti ise…

Vivo Xplay 5 Elite adı ile sunulan telefon, Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo’ya ait. Vivo, geçtiğimiz yıllarda da ilginç donanımlı telefonlar üretmeye karar vermiş, üretmiş ve bunlarda başarıya ulaşmıştı ancak Vivo Xplay 5 Elite, farklı donanımları ile değil tamamı ile Ram değeri ile göze çarpan bir telefon. Çift tarafı kavisli ekranı ile, şık bir tasarımı olan ve adından tasarımı ile de söz ettirecek gibi görünen telefonun şimdilik QUAD HD çift kavisli Super amoled ekrana sahip olduğunu biliyoruz.

vivo-xplay-5

5.43 İnç Ekran

Diğer telefonlara göre bir tık daha büyük olan ekranı ile kullanıcılarının beğenisini kazanmaya çalışacak olan Vivo Xplay 5; super amoled ekran ile harikalar yaratabilir.

Sıvı Soğutma Teknolojisi

Bunu normal şartlarda hiçbir telefon üreticisinde bugüne kadar görmedik, gördüysek de pek az gördük ancak Vivo, bu pazara sağlam bir giriş yapmak istercesine donanımlarının en iyisini kullanmaya kararlı. Sıvı soğutma teknolojisi sayesinde, neredeyse ısınması sıfır ihtimal olacak olan telefonun bu sayede takılma ya da donma derdi de neredeyse olmayacak.

vivo-xplay-5-2

128 GB Dev Depolama

128 GB gibi bir yerel depolama alanına sahip telefonda, ek olarak herhangi bir depolama aracına sahip olmuyorsunuz ancak buna gerek de duymuyorsunuz.

16 Megapiksel Arka, 8 Megapiksel Ön Kamera

16 Megapiksel arka kamerası ve arka kamerasındaki shutter, autofocus gibi özellikleri göz dolduran Vivo Xplay 5 Elite; önde ise 8 megapiksel kamera kullanmakta. Çift tonlu flaş destekli kamerada, fotoğrafların daha düzgün ve daha renk dengesi iyi çıkması için tasarlanmış pek çok etmen mevcut.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.