Apple Uygulaması İndirene 10 Bin Dolar

0

apple-app-storeApple uygulamalarının kullanıcılara ulaşmasını sağlayan servisi App Store, milyarlarca satış yaparak, oldukça ciddi bir başarının da sahibi oldu. Değişik uygulamaların kullanıcılarla buluşturulmasına yardımcı olan bu servis, insanların en fazla kullandığı servisler arasındaki yerini çoktan aldı.

Geçtiğimiz aylar içerisinde iTunes ile 25 milyar şarkı satışına ulaşmayı başaran Apple, bu kez daha büyük bir rakamı, App Store’da yakalamaya çalışıyor. 50 milyar satış adetine ulaşmaya çok yakın olan servis, 50 milyarıncı satışını yaptığı kişiye, 10 bin dolar değeri olan bir hediye çeki vereceğini açıkladı. Hediye çeki App Store’da kullanılacak ve tüm uygulamalar için geçerli olacak. Bunun yanı sıra, bu satışın yapılmasının hemen ardından, ilk 50 müşteriye de hediye çekleri dağıtılacak. Bu hediye çeklerinin tutarı ise 500 dolar değerinde olacak. Ödülü kazanabilmek amacıyla, sürekli olarak uygulama indirme yolunu deneyecekler için haberler iyi değil.

Çünkü 50 milyar rakamının bulunacağı gün, ilk 25 uygulama yarışmaya dahil edilecek. Daha sonra yapılacak olan indirmeler ise hediye çeki için şanslı olmayacak. Bunların dışında, hediye çekine sahip olabilmek merter escort için en az 13 yaşında olmak şartı aranacak. Apple tarafından hem kullanıcılarına teşekkür hem de kutlama şeklinde olacak bu etkinlik, dikkat çekici bir şekilde uygulama indirme sayılarının artmasına neden oldu. Tüm dünyada satış yapana Apple, 100 milyarlık satıştan sonra da buna benzer bir etkinlikte bulunmayı planlıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.