Canon Eos 70D Tanıtımı Yapıldı

0

canon-eos-70dCanon tarafından güncellenen orta seviye dijital SLR serisinden 60D’nin ardından, aileye yeni katılan 70D modeli de tanıtıldı. Netlik sistemi 19 noktalı olan fotoğraf makinesinde, Dual pixel CMOS AF gibi bir özellik de bulunuyor. Liveview modunda ve video konusunda oldukça iyi durumda olan bu fotoğraf makinesinde maksimum ISO değeri olarak 25600 benimsenmiş durumda. Bunların yanı sıra, 1 milyon piksellik döndürülebilir özellikte 7.7 cm yani 3 inçlik dokunmatik ekran da bulunuyor. Sensörü, APS-C boyutunda olan cihaz, 1.6. fokal çarpan değerine sahip. 70D, HD video konusunda da iddialı durumda. Makine Full HD video kayıt ile kullanıcılarına iyi bir fotoğraf makinesi deneyimi sunuyor.

HDR özelliği de bulunan fotoğraf makinesinde pil dahil olmak üzere gövde ağırlığı ise 755 gram. 70D, bütünleşik Wi-Fi özelliğine de sahip durumda. Bu özellik, akıllı telefonlarla entegre olduğu takdirde, bu cihazlardan da yönetilebileceği anlamına geliyor. Cihazın CIPA standartlarına uygun olarak pil ömrü 920 kare. Canon tarafından büyük umutlarla kullanıcıların beğenisine sunulan bu cihaz, oldukça fonksiyonel özelliklere sahip. Fotoğraf makinelerinin de akıllı telefonlar gibi çok sık bir şekilde yenilenmesi, her seferinde çok daha geniş özelliklerin bulunmasını sağlıyor.

Canon Eos 70D; filtreler, harici flaşların kontrol edilebilme özelliği ve çoklu çekim gibi işlevlerle, kullanıcıların beğeneceği bir model olarak ayrıntılı bir şekilde yapılan çalışmalar sonucunda üretildi. Ağustos ayı itibari ile satışa sunulması planlanan bu cihaz, sadece gövde seçeneği ile 1199 dolar olarak son kullanıcıya ulaşacak. EF-S 18-15 mm STM objektifle beraber satış fiyatı ise 1349 dolar olarak belirlendi.  Piyasaya çıkmasının ardından kaç adet satılacağı ve bu rakama ne kadar sürede ulaşacağı da merak konusu oldu. Cihazla ilgili olarak sektörel dergilerde çıkan haberlere bakılırsa, çok sayıda kullanıcıya ulaşması sürpriz olmayacak.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.