iPhone Uygulaması Heard ile Geçmiş Kaydediliyor

0

iphone-heardiOS’un yeni uygulaması olan Heard, konuşmaları ve sesleri kaydetmeye yarayan özelliği sayesinde, AppStore’da yer alamaya başladı. 5 dakika öncesine kadar olan ses ve konuşmaların kaydedilmesine olanak sağlayan uygulama, aktif olur olmaz çevredeki sesleri kaydetmeye başlıyor. Uygulama, sizin önemli görmüş olduğunuz seslerin iPhone’unuza kaydedilmesi için geliştirildi. iPhone mikrofonunu kullanana Heard, çevredeki tüm seslerin algılanmasında ve kaydedilmesinde görev alıyor. Onca ses arasından kaydedilmesini istediğiniz sesleri depolayan uygulama, oldukça fonksiyonel bir kullanım imkanı sunuyor. Algılanmasını istemediğiniz diğer sesler ise uygulama sayesinde silinerek yok ediliyor. Bu sesleri kaydederken, ses dosyalarına yeni bir isim vermek mümkün. Etiketleme, e-posta gönderebilme, Facebook üzerinden paylaşıma açma da yine bu uygulama ile mümkün oluyor.

12 Saniyeye kadar kaydedebilme özelliği olan ücretsiz bir sürüm bulunuyor. Size çok daha fazla kayıt süresi gerekiyorsa, 1.99 dolar karşılığında seslerin 5 dakikaya kadar kaydedilmesine fırsat veren uygulamaya da sahip olabilirsiniz. Uygulama arka planda çalıştığı sırada, “Kaydediliyor” şeklinde bir işaret bulunduğu anda, kayıt işlemi devam ediyor. Siz böyle bir durumda, ihtiyaç duyduğunuz seslerin kaydedilmesi ve gerisinin yok edilmesi için gereken düzenlemeleri yapıyorsunuz.

iPhone’unuzun bir zaman makinesine dönüşmesi, böylelikle mümkün oluyor. İsterseniz derste, isterseniz toplantıda, isterseniz çocuğunuzun söylediği ilk kelimede uygulamadan yararlanabilirsiniz. Tabii bu uygulamanın kötü kullanıma açık olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Teknolojinin her zaman iyi yanları ile beraber getirmiş olduğu kötü özellikler de karşımıza çıkabiliyor.

Oldukça yeni bir uygulama olan Heard, iOS kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde ilgi görüyor. 12 saniye ya da 5 dakikalık kayıtlara imkan veren bu uygulamanın, Android versiyonda kullanılıp kullanılmayacağı ise bilinmiyor. Bunun için biraz daha zaman ihtiyaç olduğu anlaşılıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.