Lenovo Çin’de Apple İstemiyor

0

apple-rakipÇin’in PC ve laptop üreticisi olan Lenovo, akıllı telefon pazarına ağırlığını koymak istiyor. Şu anda dünyanın en fazla PC üreten 2. şirketi olan Lenovo, Çin’de ucuz iPhone satmak isteyen Apple’ı durdurmaya niyetli. Akıllı telefon pazarının iştah kabartması üzerine atılım yapmaya hazırlanan Lenova, bu konuda hazırlıklarına başladı.

Lenova tarafından üretilen ThinkPad bilgisayarın en yetkili ismi Dilip Bhatia, Think adı ile bir marka oluşturabileceklerini ve bu pazarda çok daha söz sdahibi bir konuma gelebileceklerini ifade etti. Dünyanın en büyük PC üreticisi konumunda olan HP’den sonra gelen Lenovo, ilk ürün konumuna akıllı telefonunu getirmeyi çok istiyor. Gençlerin ilgisini sadece bilgisayarla değil, aynı zamanda akıllı telefonlarla çekmek istediklerini vurgulayan Bhatia, bunun için de ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

A, P, K, S serisi akıllı telefon modelleri 2012 senesinde yüzde 216 oranında artan şirket, 2012 senesinde 9.5 milyonluk satış rakamı yakaladı. Dünyanın en fazla telefon satan 5 şirketi arasına, özellikle Çin’de satmakta olduğu ucuz modeller sayesinde girmeyi başarana Lenovo, iç piyasada çok daha güçlü olmak için Think markasına yatırım yapmayı planlıyor.

CEO Yang Yuanging tarafından yapılan açıklamalarda ise Çin pazarına ucuz iPhone ile girmeye hazırlanan Apple’ı yerinden etmek istediklerini ve bunun için çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Lenovo IBM’den ThinkPad PC’yi 2055 senesinde satın aldıktan sonra, bilgisayar sektöründe çok önemli bir noktaya gelmeyi başarmıştı. Lenovo şu sıralara göz diktiği akıllı telefon pazarı için de kesinin ağzını açmış durumda. Bu konudaki çalışmaların ilk ayağında kurulacak tesis için harcanacak para 800 milyon dolar.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.