LG G6, Snapdragon 821 ile Geliyor!

0

LG, dönemin amiral gemilerine ve büyük markalarına göre daha ekonomik telefonlar üreten ve hemen her zaman çok daha iyi tasarımlara sahip olan bir marka olarak biliniyor. Tasarım çizgisinden sıklıkla şaşan ve klasik bir tasarıma hiçbir zaman bağlı kalmayan, bunu kendine prensip olarak edinen LG’nin bilindiği gibi son bombası, V serisinin inanılmaz karizmatik tasarımlarıydı. LG G6 ise; G5 modelinden sonra merakla beklenen bir diğer amiral gemisi ancak bu amiral gemisinin yeni nesil işlemci ile gelmesi Forbes’e göre epey zor. Forbes’ın haberine ve elbette iddiasına göre, son dönemin en gözde işlemci ve yonga setlerinden Snapdragon 835; LG G6 için kullanılamayacak ve LG G6 bir önceki neslin işlemcisi olan Snapdragon 821’i kullanacak. Bunun en büyük sebebi ise şüphesiz Samsung.

Samsung’dan Veto

Samsung ile uzun yıllardır anlaşmalı bir biçimde işlemcilerini üreten Qualcomm’un duyurduğu Snapdragon 835 modelli işlemci; Forbes’e göre yeteri kadar üretilemedi ve sadece Samsung Galaxy S8 için garanti sayıya ulaşıldı. Diğer markalar için herhangi bir görüşme yapmayan ve stoklarındaki işlemci sayısını herhangi bir biçimde yükseltmeyen Qualcomm tarafı; Samsung’a garantör olması hasebiyle LG G6’yı yarı yolda bırakıyor ve bir önceki işlemci modeline mahkum ediyor olabilir. Bunun elbette bir strateji olması da tartışılıyor ancak LG G6’nın Snapdragon 821 ile gelme ihtimali; telefonun alınabilirlik oranını da otomatik olarak, direkt düşürecektir.

LG G6 Ne Zaman Tanıtılacak?

LG G6, G5’in benzeri bir tasarımla gelmesi beklenen ancak donanım tarafında da fark yaratması muhtemel bir telefondu. Şimdiki haberlere bakıldığında ise donanım tarafında pek farklı olduğu söylenemiyor. LG G6’nın tanıtım tarihi olarak ise 2017 Şubat ayı kesinleşti. Muhtemelen Mart ayında da raflarda olacak.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.