Note 7 Neden Patlıyor?

1

galaxy-note-7Samsung Galaxy Note 7, şüphesiz hemen herkesin kullanmak istediği ve hatta hayallerinde tasvir ettiği telefon modellerinden bir tanesiydi. Müthiş donanımı, estetik tasarımı ve büyük olması ile hem ofiste, hem işyerlerinde, hem toplantılarda harika bir kullanım deneyimi sağlayan Note 7’nin yavaştan sorunlar çıkarması ile toplatılması da kısa sürede gerçekleşti. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi dünya genelinde toplam “37” Samsung Galaxy Note 7 ürününde patlama olmasıydı. Samsung, bu patlamalara önce ilgi göstermezken bir süre sonra belli seri numaralarında geri dönüşe gitti ve ardından üretimi tamamı ile durdurdu. Sonrasında ise; radikal bir kararla, bütün Note 7 ürünlerini geri çağırma kararı aldı.

Şüphesiz, bunun Samsung için anlamı ve kaybı çok büyüktü ancak Samsung’un bu radikal kararla birlikte büyük bir kullanıcı ivmesi kazanabileceğini de belirtmek gerek.

Batarya Problemi mi?

Özellikle batarya konusunda büyük umut bağlanan Note 7’de; sorunun bataryada olması muhtemel ihtimallerden bir tanesi. Henüz “kesin” bir haber bulunmazken Note 7 özellikle şarj olurken patladığı için, sorunun batarya tarafında olduğu konuşuluyor ve bunda hata payının üretim aşamasında olduğu söyleniyor ancak söylediğimiz gibi kesin sonuçların gelmesi ile birlikte bunun sebep olup olmadığını öğrenmemiz mümkün olacak.

Yazılım Problemi mi?

Note 7 Neden patlıyor? Sorusunun bir diğer cevabı da hiç şüphesiz yazılım problemi ihtimali. Yazılım problemleri genelde Samsung tarafında donma ve benzeri sorunlar yaşatabiliyordu ancak hızlı şarj kiti ile birlikte, güç ayarlarında yazılımsal oynamalara giden Samsung’da bu düzeyde bir deneyim; bazı problemler yaratmış olabilir. Aynı sorunların Samsung S7 serisinde gözlenmemiş olması; yazılım problemi ihtimalini neredeyse çok aza indirgese de; yine de bu durumun ihtimal dahilinde olduğunu belirtmemiz gerek.

Note 7 ile büyük zarar eden Samsung’un aklında şimdilerde hiç şüphesiz yepyeni projeler var. Maddi ve manevi olarak büyük bir kayıp yaşayan ancak maddi kaybını bugünlerde satılan pek çok teknoloji ürünü ile aşan Samsung’un; manevi kaybı çoğu zaman daha önemli olabiliyor. Bakalım, önümüzdeki günlerde Samsung ne gibi kampanyalar ile müşterisinin gönlünü almayı deneyecek?

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
1 Yorum var
  1. Talip Burak

    Benimkide patladi sarj ederken arkadaslar cok dikkatli olun sakasi yok bu cihazin elde olanlar hemen cikarsin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.