Yaşam Alanlarına Konforu Ve Sağlamlığı Getiren Yapılar

0

Prefabrik evler kullanım açılarından ve alternatif yaşam alanları sunması bakımından son derece fazla tercih edilen ve konforlu bir yaşam alanı sunan yapılar olmaktadır. Yazlık ev, çiftlik evi, bağ evi ve konut tipi olarak kullanılabilen prefabrik evlerde öncelikle güvenlik ve sağlamlık özellikleri ön planda gelmektedir. Çünkü tüm bileşenlerinde çelik ürünler kullanılmaktadır. Tahmin edileceği gibi de betonarme yapılarda kullanılan demir, tuğla veya çimento malzemelerine göre çelik konstrüksiyonlar daha sağlam ve kullanım ömürleri çok uzun olacaktır. Prefabrik yapılarda kullanılan bu çelik malzemeler sayesinde ve yapının az katlı olması sayesinde deprem ve sarsıntılardan etkilenmesi yok edilmiştir. Çok güçlü sarsıntılarda bile prefabrik evlerde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz. Demonte Yapı tarafından üretimi gerçekleştirilen prefabrik yapılar betonarme yapılara göre ham daha uygun fiyatlı olmaktadır hem de kişinin kendisine ait olan bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Sıkışık apartman daireleri yerine prefabrik evler daha avantajlı bir durum oluşturmaktadır. Hem çocukların gelişimleri için hem de konforlu bir yaşam için prefabrik yapılar son derece kullanışlı ve kaliteli bir yaşam imkanı sunmaktadır.

  • Prefabrik ev yapılarında betonarme yapılarda olduğu gibi yıllık bakım ve onarım işlemlerine boya badana işlerine gerek yoktur. Dış cephe kaplamalarında kullanılan kaliteli RAL boyalar sayesinde dış cephe boyaları aşınmaz ve herhangi bir şekilde kabarmaz dökülmez. Çok uzun yıllar ilk günkü gibi bir kullanım ve görünüm imkanı sunar. Prefabrik evlerin dış cepheleri kir tutmaz fakat en ufak bir tozlanma veya kirlenme durumunda ise sadece temiz su tutularak temizlenmesi sağlanabilir.
  • Prefabrik yapılarda son sistem ısı yalıtımı ve ses yalıtımı malzemeleri kullanılmaktadır. Bu sayede de kışın kesinlikle soğuk hava iç ortama giremez ve yazın da evin için de oluşan ferah hava dışarı kaçmaz. Bu sayede de hem prefabrik evlerin ısıtılmasında hem de soğutulmasında son derece enerji tasarrufu sağlanır.
  • Prefabrik evlerde Demonte Yapı tarafından en çok önem verilen konulardan biri de güvenlik sistemleridir. Üretimi gerçekleştirilen prefabrik yapıların kapı ve pencere sistemlerinde özel güvenlik panjurları kullanılmaktadır. Bu panjurların varlığı sayesinde dışarıdan kesinlikle zorlama veya alet kullanımı ile eve girilmesinin imkanı yoktur. Diğer bir güvenlik uygulaması ise oluşabilecek olan yangın durumlarında prefabrik evler kendini korumaya alır ve asla yanmaz ve alevlerin büyümesini engeller.

Prefabrik Yapıların Sağlamlığı ve Dayanıklılığı Tartışılmaz Bir konudur

Prefabrik evler Demonte Yapı tarafından isteğe göre de üretimi sağlanmaktadır. Son derece kısa bir zaman aralığında üretimi yapılan özel tasarım prefabrik evler yine kısa zaman aralıklarında istenen her bölgeye gönderilir ve uygulaması da bizzat Demonte Yapı tarafından yapılır. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pazarı bulunan Demonte Yapı sektörün öncü firmalarından olup prefabrik yapı üretiminde lider firma konumundadır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.