SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Akıllı Telefon Pilleri Yeni Endüstriler Oluşturuyor.

Teknoloji 14 Mayıs, 15:04'de eklendi

akilli-telefon-pilÖzellikle akıllı telefonlar tarafından, çok daha fonksiyonlu modellerin piyasaya çıkması, pil ömrünün kısalmasına neden oluyor. Bu durum, yedek pillerden kablosuz şarja kadar geniş bir endüstrinin oluşmasını ve dev şirketleri meydana getiriyor. Çok fazla işleve sahip olup, hayatımızda önemli bir yere sahip olan akıllı telefonlar, bir gün bile dayanmayan şarjları ve dolayısıyla pilleri nedeniyle ciddi bir sorun oluşturuyor. Teknolojinin bu denli gelişmesi ile ters orantılı şekilde, daha düşük pil enerjisini kullanmak zorundayız.

Şarjı Çabuk Bitiren Nedenler

Şebeke Durumu

Telefonunuz, bağlı bulunduğu şebekeye sürekli olarak bulunduğu yeri iletir. Bulunduğunuz yerdeki şebeke durumu kötü olduğunda, daha fazla zorlanan telefonunuz, haliyle çok daha fazla pil tüketmeye başlar.

Kamera

Her geçen gün çözünürlüğü gelişen akıllı telefonlar, video kamera ve fotoğraf çekiminde pilin daha hızlı tükenmesine neden oluyor.

Büyük Ekranlar

Ekranların büyümesi, çok daha hızlı pil ömrü anlamına geliyor. Daha az parlak ekranlar, bu konuda daha kısıtlayıcı olabilir.

Antenlerin Açık Olması

GPS, Bluetooth ve WİFİ gibi kablosuz antenlerin kullanımı da daha kısa süreli pil ömrü demektir. Gereksiz yere açık olan antenlerin kapatılması, çok daha faydalı olacaktır.

İnternet Gezintisi

Akıllı telefonlarda internet hızının artması, kullanım oranını da arttırdı. İnternette geçirilen süre ve pile olan olumsuz etki göz önüne alındığında, yine bu durum daha hızlı enerji harcayan telefonlara neden oluyor.

Akıllı Telefon Pilleri Yeni Endüstriler Oluşturuyor.
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.