SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Türkiye Youtube İş Ortaklığı Programı ile Tanışıyor

Sosyal Medya 13 Mayıs, 14:55'de eklendi

youtube-logoDünyaca ünlü video paylaşım sitesi youtube tarafından, kullanıcılarının hobilerini birer iş fırsatına çevirmesine olanak sağlayan İş Ortaklığı Programı uygulaması, ülkemizde de faaliyete geçecek. Yeni bir gelir modelinin Türk kullanıcılarla buluşması anlamına gelen çalışma, internet gelirlerinin artmasını sağlayan bir fırsat olarak da biliniyor. Google Türkiye Ofisi tarafından organize edilen Youtube İş Ortaklığı Programı, basın toplantısı ile tanıtıldı.

Youtube Operasyon Birimi’nden Christoph Poropatits, Youtube tarafından Türkçe içerik desteğinin, Türkiye’deki kullanıcılara verilen önemi gösterdiğini ve bunun ilk adım olduğunu söyledi. Poropatits, bu yeni model ile iş ortaklığı modelinin sunulmasının, hem Youtube hem de kullanıcılar tarafından büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Poropatits, Türkiye’deki internet kullanıcılarının yeniliğe açık olmaları ve interneti aktif bir şekilde kullanmalarının kendilerini heyecanlandırdığını da sözlerine ekledi.

İş Ortaklığı Nasıl Yürüyor?

Öncelikle kullanıcıların programa kabul edilmesi gerekiyor. Daha sonra online eğitim içerikli olan dokümanın tamamlanması ve anlaşmanın kabulü şart. Bu aşamdan hemn sonra ortak, Youtube reklamları ile ilgili değerlendirmesini istediği videoları seçmeye başlıyor. Youtube ise bu videoların içerisinde ya da yanında bulunan reklamların satışının sonrasında, kullanıcının hesabına Google Adsense hesabı üzerinden ödeme geçiyor. Videoların ne kadar popüler olduğu, kazançla paralellik gösteriyor. Youtube tarafından düzenli bir şekilde sağlanan eğitime ek olarak kaynak desteği de sunuluyor.

Türkiye Youtube İş Ortaklığı Programı ile Tanışıyor
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.