Aksiyon ve 2017 Filmlerinde Yeni Trendler

0

2016filmleri_miniAksiyon ve komedi filmleri, belki de sinema sektörünün en çok izlenen ve en çok beklenen filmleri arasında yer alıyorlar. Bakıldığında, 2017 yılında da hem aksiyon hem de komedi kategorisinde pek çok yapıt heyecanla bekleniyor ve bu yapıtların vizyon tarihleri de yavaş yavaş yayınlanmaya başlandı. Özellikle, 2017’ye aksiyon ile giriş yapan sinema sektörü, muhteşem bir seri olacak gibi görünen John Wick’in ikinci filmi ile karşımıza çıkmış ve büyük beğeni toplamıştı. Keanu Reeves’in ustalık dönemi eseri olan ve başrolünde oynadığı John Wick, tüm dönemin en iyi aksiyon filmleri arasında gösteriliyor ve gişelerde, Türkiye’de de iki hafta boyunda kapalı gişe oynatıldı. Bunun yanında, Recep İvedik 5 gibi, komedi filmleri temasında değerlendirilebilecek güldürü yapıtları da 2017 filmleri çerçevesinde çokça izlendi. Türkiye’de çok sevilen bir kurgu karakteri olan Recep İvedik’in bu yıl giriştiği maceralar, yenilir, yutulur cinsten değil ve sizleri çok eğlendiriyor. Geçtiğimiz filmde Survivor tarzında bir yarışmaya katılan Recep, bu kez bambaşka ve daha beter aksiyonlara atıyor kendisini.

Kısaca, Türkiye’de genellikle sinemada aksiyon ve komedi kategorisindeki filmlerin izlendiği söylenebilir. Matrix serisinden beri dikiş tutturamayan ve John Wick ile beraber, nihayet aradığını bulan Keanu Reeves de Türkiye’de çok sevilen aktörlerden ve sahneleri dublörsüz çektiği haber sitelerine çok kez konu olmuştu. Yaşının epey yükselmesine rağmen, Reeves’in atikliğinden ve karakterinden bir şey kaybetmediğini belirtmemiz mümkün.

2017 Filmleri kapsamında, sadece John Wick 2 değil, aynı zamanda pek çok bilim kurgu yapıtı da bizlerle olacak. Özellikle DC Comics’in Marvel’a rakip olarak çıkaracağı Justice League, birinci bölümü ile bunlardan bir tanesi. Marvel bu yıl Avengers ekibinden Thor’un kendine has filmlerinden birini vizyona getirecekken DC Comics’in bu hamlesi, The Avengers’ın yokluğunda büyük bir etki yaratma stratejisi olarak görülüyor ancak bunu başarıp başaramayacağı pek de kesin değil. Zira, hem Adaletin Şafağı hem de Suicide Squad filmlerinde DC Comics sinema eleştirmenlerinden epey kırık not almıştı ve filmler maalesef ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Bakalım, ilerleyen günler bizlere neler gösterecek.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.