Android Telefonum Yavaşladı ve Donuyor

0

Bugün Selin hanımdan gelen bir mail için bu konuyu yazıyorum. S5 model telefonumu aldığımdan kısa süer sonra fazlasıyla yavaşladı ve sürekli kasıyor. Hangi oyunu açsam takılmalar oluyor ve kilitleniyor. Bu konuda ne yapabilirim? diye sormuş.

Selin hanım gibi sorun yaşayanlar için kalıcı olması için bu konuyu açıyorum herkes yararlansın. Android telefon kullanıcısıysanız eğer kesinlikle bu tür sorunlarla karşılaşmanız mümkündür. Yani android işletim sistemli bir telefonunuz varsa belirli zaman sonra kesinlikle telefonlarda kasılmalar ve kilitlenme gibi durumlar olacaktır.Bu kasılmalar tamamen önlenemesede kısmı olarak çözüm bulmak mümkündür. Çok sık yaplan kasmalardan sonra bu gibi durumlar için formatlama işlemide çözüm olabiliyor.

Sizlere bu konuda program tavsiye edecek olursak eğer Memory Booster adli programı önerebilirim. Bu program sayesinde cihazınız eskisinden daha hızlı olacak ya da belleği boşaltarak hızlanmasını sağlayacaktır. Program aynı zamanda açık olarka uygulamaları kapatıp işlemleri hızlandırır.

Diğer işlem olan formatlama işlemide telefonunuzu ilk günki haline getirecektir ancak yedek alınmazsa eğer bilgilere ulaşamazsınız hepsi silinecektir.

Peki, bu sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

* İlk işlem olarak telefonunuzu kapayın.
* Telefonunuz kapalı konumdayken Yükselt ve Home tuşlarına basılı tutup Açma Kapatma tuşu olan power tuşuna basmalısınız.
* Telefonunuz açıldığı sırada Samsung Logosu görüldüğünde tuşlara basmayı bırakın.
* Recovery kurtarma ekranı geldiği sırada ise menüden ses azaltma ve ses yükseltme tuşları yardımı ile “wipe data/factory reset” daha sonra açma kapama tuşu ile bunu onaylayın.
* Açılan menüden Reboot System Now işlemini onaylayın.
* Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz formatlanacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.