Apple Music’in Birbirinden Güzel 3 Özelliği

0

Apple music, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de yayına açılarak; uzun süredir beklenen hasrete son verdi. Zira, online müzik servisleri kullanıcılarının, bu uygulamadan beklentisi, oldukça yüksekti. Apple Music, geldiği gibi, yaptığı kampanya ile ilk üç ay bedava kullanım hakkı sunarak; hem rakip servislerden kullanıcı çekmek istediğini; hem de kullanıcıları ile birlikte beta modundan çıkmak istediğini piyasaya gösterdi. Özellikle, beta modundan kullanıcılarının geri dönütleri ile çıkacak olması, onu çok daha iyi bir uygulama yapacak. Zira, beta modunda dahi Spotify, Deezer gibi servislere alenen pek çok iyi özelliği ile meydan okuyan Apple, bakalım bu süreçte kendini daha ne kadar geliştirecek.

20 Milyon Şarkı

Apple Music, arşivi yaklaşık olarak 20 milyon civarında şarkıdan oluşmakta. Bu da, ömrünüzün yetmeyeceği kadar fazla şarkı demek aslında. Apple Music aracılığı ile kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bu şarkıların temeli elbette iTunes’tan geliyor. iTunes servisi ile, online olarak albüm dinleten ve bu albümleri sadece apple değil, pek çok kullanıcının satışına sunan şirket; bugüne dek iTunes sayesinde pek çok güncel ve güncel olmayan albümü arşivine kattı.

Yüksek Ses Kalitesi

Apple Music, yüksek ses kalitesi ile; rakiplerine nazaran oldukça üst sıralarda. Özellikle, albümler değişmeksizin, sabit bir ses kalitesi ile dinleyebiliyor ve kesinlikle kotanızı fazla harcamıyorsunuz. Ancak, Spotify gibi servislerde; ayarlardan ses kalitesini en yüksek seviyeye çıkarsanız dahi, eski yahut yeni bazı albümler, düşük ses kalitesi ile karşımıza çıkabiliyor. Apple Music, bu özelliği ile müzik severlerin gönlüne kesinlikle taht kurmuş durumda.

Akıllı Listeler & Öneriler

Apple’ın yapay zeka ve algoritma kalitesini bilmeyen pek az insan var günümüzde. Özellikle, Siri’nin Türkçeleştirilmesi ile bu yapay zeka ve algoritma olayı çok daha iyi anlaşılmış durumda; sadece telefon kullanıcısı için bile. Bu sebepten, Apple Music servisinde de, oldukça güzel öneriler sunan ve siz beğendikçe; size farklı ancak aynı yapıda şarkılar tattırmayı hedefleyen bir akıllı öneri sistemi mevcut. Yine, şarkı radyosu seçeneği ile belli bir şarkıya ve türevlerine ait bir radyo istasyonu kurabilmeniz, mümkün. Bu özellikler, her ne kadar Spotify gibi servislerde de olsa da; Apple kadar kaliteli olmayacağı, su götürmez bir gerçek.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.