Batarya Tasarrufu Sağlayan 3 Android Uygulaması

0

Batarya tasarrufu, özellikle uzun süre kullandığınız Android cihazlarında önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça zor dolan ve oldukça çabuk biten bu tür cihazların şarj değerleri, olabildiğince tasarruflu kullanılsa bile; en önemli anlarda, kullanıcılarına zor anlar yaşatabiliyor. Bu tarz durumlarda ise, batarya tasarrufu sağlayabilecek uygulamalar devreye giriyor. Hepsi, oldukça yeni ve oldukça güncel olmayan bu uygulamalardan; en iyilerini ve optimize edilmişlerini sizin için seçerek bir araya getirdik.

Greenify

Greenify, uygulamaları rootlu ve rootsuz seçenekleri ise susturabilen ve uzun süre boyunca, yalnızca istediğiniz vakitlerde aktif hale getirebilen bir uygulama olarak biliniyor. Çoğu batarya tasarruf uygulaması, arka plandaki uygulamalara ve gelecek bildirimlere karışmaz ancak Greenify sayesinde, kapattığınız uygulamaların tekrar uyanmasını engelleyebilir ve elbette batarya tasarrufunuzu oldukça iyi bir biçimde sağlayabilirsiniz. Pek çok telefon için biçilmiş kaftan olan bu uygulamayı, telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebilmeniz mümkün. Özellikle, oyunların gelen sık bildirimlerini kyapatmak amacı ile; bu uygulamayı kullanmak oldukça mantıklı olabilir.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify

Battery Doctor

Battery Doctor, Greenify’dan farklı olarak; daha çok otomatik tasarruf sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça iyi optimize edilmiş ve sürekli güncellenen bu uygulama, hemen hemen her cihazın infografiği ve donanımı bakamından uyumlu. Bu sayede, her cihaza göre davranabilmesi ile de; artıyı hak ediyor. Batarya tasarrufunun yanında, hızlı şarj özelliği ile de öne çıkan, yine oyun hızlandırma gibi yetileri olan bu uygulama; batarya tasarrufu sağlamak ve ek özellikleri de isteyenler için biçilmiş kaftan.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en

Avast Battery Saver

Bir Avast ürünü olan bu batarya tasarruf uygulaması, yine Greenify’dan farklı olarak, Battery Doctor’a biraz biraz benzemesi ile biliniyor. Battery Doctor’un yaptığı hemen her işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmesinin yanında; modları olan ve batarya durumunuza göre belli modlara alabileceğiniz uygulamada; örneğin batarya yüzdeniz oldukça düşükse, süper tasarruf modunda telefonunuzu uzun süre kullanabilmeniz mümkün kılınmış. Bu tarz modlarla, oldukça başarılı bir uygulama haline gelen Avast Battery Saver’ı dilediğiniz zaman ücretsiz indirebilmeniz mümkün.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.batterysaver


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.