Asus Zenfone 3 Teknik Özellikleri

0

zenfone-3-ozellikleri2016 yılının Haziran ayında tanıtımı yapılan ancak ülkemizde Aralık ayında satışa sunulan Asus Zenfone 3 telefonu kullanıcıların merak ettiği telefonlar arasında gelmeye devam ediyor. Özellikle son çıkarttığı Zenfone serisi telefonlar ile başarılı satış rakamları yakalayan Asus firmasının bu telefonu bakalım ülkemizde nasıl bir başarı elde edecek.

Ülkemizde satış fiyatı olarak 1900 TL civarında bir rakama satılacak olan Asus Zenfone 3’ün teknik özelliklerine bakarak telefona gelen yenilikler hakkında sizlere bilgi verelim.

Asus firmasının tasarımında çok ufak bir değişiklikler yapan firma dikkat eden detayları ile kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Özellikle telefonunu logosunun altında seri numarası ve benzeri diğer özelliklerin bulunması ülkemizde dikkat edilen konuların başında gelmektedir.

Bu telefonda çift onlu LED flaşı bulunan bu telefonun kamerası son derece başarılı fotoğraf çekmenize fırsat vermektedir. Özellikle kameranın altında bulunan parmak izi okuyucusu da son zamanlarda oldukça dikkat çeken özelliklerin başında gelmektedir.

Asus Zenfone 3 teknik özellikleri

5.5 inçlik ekran boyutu bulunan bu telefonun FULL HD ekran çözünürlüğü sunması firmanın amiral gemi telefonunun olduğunu gözler önüne sermektedir. Özellikle IPS LCD ekranı bulunan bu telefonun oldukça başarılı ekranların başında geldiğini açıklamak istiyorum.

Bu telefonda bulunan ekran gövde oranının 70.63% oranında olması biraz eksi yön olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda biraz daha yüksek ekran kapasitesi sunması kullanıcıları en çok beklediği ekran tiplerinden olabilirdi.

3000 mAh kapasitesinde bulunan bu telefonun bataryası kullanıcılarına hızlı şarj avantajı sunmaktadır. Özellikle 5 dakikalık şarj ile birlikte telefonda 2 saatlik konuşma süresini bulma şansınız olacaktır.

Kamera konusunda 16 MP arka kamera ile dikkatleri üzerine çeken bu telefonun Ön kamerasında ise 8 MP çözünürlük bulunmaktadır. Video kayıt özelliğinde gelen 4K video çekim özelliği ile birlikte sizlerde Asus Zenfone 3 telefonunu ile başarılı videolar ve fotoğraflar çekme şansınız bulunmaktadır.

İşte son zamanlarda kullanıcıların en çok merak ettiği telefonların başında gelen Asus Zenfone 3 hakkında merak ettiğiniz detaylar ve telefonun teknik özellikleri.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.