Bilgisayar Oyunlarında Kameraya Dikkat!

0

oyun-kameraEmniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sıklıkla yaptığı uyarılara bir yenisini daha ekledi. Başkanlık; internet üzerinde oyun oynandığı sırada, kullanıcıların bilgisayarlarındaki kameraların açılarak izleme yapılabildiğini belirtti. Uyarıda; bu durum sonrasında mahrem görüntüler kullanılarak şantaj yapıldığı ve yaşanacak buna benzer olumsuz durumun önüne geçmek için gerekli güvenlik tedbirinin şişli escort alınmasının önemli olduğu vurgulandı. Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri tarafından çok sayıda şikayet alındığı ve genel olarak da çocukların hedef alındığı ifade edilen açıklamada, bilgisayar oyunlarının suçlular tarafından yem şeklinde kullanıldığı bilgisi verildi.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Uluslararası İlişkiler ve Mevzuat Şube Müdürü Bilal Şen, gerekli olan önlemlerin alınmadığı durumlarda, bilgisayar oyunlarının tercih edilmemesinin önemli olduğunu söyledi. Şen, internetin çok geniş ve yaygın bir ağ olduğunu, dünya üzerinde çok sayıda insanın dahil olduğu bu ağda dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle çocuklar ve gençlerin yaşadığı mağduriyetlerin fazla odluğuna dikkat çeken Şube Müdürü Bilal Şen, oyunların bu duruma tuzak olması için kullanıldığı bilgisini verdi. Mağduriyet yaşayanların genellikle yaşananları dile getiremediğinin altını çizen Şen, bu durumun yaşanmaması için kullanıcıların ve velilerin dikkatli olmasını istedi.

Son zamanlarda gittikçe artan bu tür olayların, ciddi sorunları ortaya çıkardığını ifade eden Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Uluslararası İlişkiler ve Mevzuat Şube Müdürü Bilal Şen, konuyla ilgili yaşanan sorunlarda savcılığa ulaşılmasını istedi.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.