DİLLERDEN DÜŞMEYEN ŞARKILARIN ROMANTİK SESİ YALIN

0

 

Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Yalın, 30 Mart 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Ataköy İlköğretim Okulu’nda okumuştur. İlkokul yıllarında pilot olmak isteyen Yalın’ın müziğe ilgisi babasının evde ona, gitarıyla Gipsy Kings ve Enrico Macias şarkıları çalmasıyla başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur.  İlk bestelerini Saint Michel Fransız Lisesi’nde okurken, Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik Okulları’nda gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nde Ekonomi okumaya başladığı dönemde beste çalışmalarını hızlandırmış ve albüm yolunda ilk adımları atmıştır.

Sanatçı Sayfası : https://mp3kulisi.com/sarkici/Yalin

ELLERİNE SAĞLIK ALBÜMÜ VE ZALİM ŞARKISI İLE ALINMADIK ÖDÜL BIRAKMADI

Uzun süren çalışmaların ardından ortaya çıkan “Ellerine Sağlık” adlı albümün ilk klip şarkısı “Zalim” oldu. Zalim, ünlü müzik kanalı MTV’nin dünya listelerine de bir numaradan giriş yaptı. Albüm sonrası çıktığı turnede 40’a yakın konser verdi. İkinci albümü “Bir Bakmışsın” adı ile 2005 yılının Nisan ayında piyasaya çıktı. Bu albüm “2006 yılının en çok satan albümleri” arasına girerek, MÜYAP tarafından başarısı belgelendi ve Altın Plak aldı. 2007 Mart ayında tüm söz ve müziklerin Yalın’a ait olduğu üçüncü albümü “Her Şey Sensin” çıktı. Albüm piyasaya çıktığı ilk 20 günde daha klipi yayınlanmadan 110 bin adet satılınca “Yılın en çok satan yerli albümleri” arasına girdi. 2009 yılında Ben Bugün isimli albümü yaptı. Bu albümde yer alan “Ah Be Kardeşim” isimli şarkıya Ömer Faruk Sorak ile klip çekti. Bu kliple, en iyi klip ödülünü Kral TV Video Müzik Ödülleri’nden kazandılar. Pop müziğinin başarılı ismi Yalın, profesyonel anlamda müzik hayatına atıldığı ilk 6 sene içerisinde birbirinden özel 4 albüme imza attı. Dijital ortamda üç milyonu aşan şarkı indirmeleri ile birçok kez rekor kırdı ve ödül aldı.

MİLYONLARCA HAYRANI VE ONLARCA FAN KULÜBÜ VAR

İlk albümünden beri şarkılarına eşlik edilen, milyonlarca hayranı bulunan Yalın’ın toplamda 12 albümü ve pek tabii birçok da single çalışması var. Sanatçı, başka şarkıcılara da bestelerinden vermiştir. Örneğin; Gülben Ergen (Aşksın Sen), Serdar Ortaç (Sakın Arama), Bengü (Özetle Ben Aşığım), Ayşe Öz Yılmazel (İki Sakin) ve Sıla (Ne Dersem İnanırsın)”, “Dön Demeyi Unuttum” şarkılarının besteleri de Yalın’a aittir. 16 yıllık müzik kariyeri boyunca dillerden düşmeyen şarkılara imza atan Yalın, müziğini kendi üreten bir sanatçı olarak yazmaya, üretmeye ve dinleyenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Albümleri ve Single Çalışmaları;

2004 – Ellerine Sağlık

2005 – Bir Bakmışsın

2007 – Her Şey Sensin

2009 – Ben Bugün

2011 – Anlat Güzel Mi Oralar

2012 – Sen En Güzelsin

2013 – Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda

2014 – Yeniden

2014 – Aşk Diye

2015 – Bir Bahar Akşam

2016 – Bayıla Bayıla

2018- Sensiz Ben Ne Olayım

2019- Deme Bana Yokum

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.