SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Elektronik Sigara Likitlerinin Önemi

İncelemeler 6 Ocak, 16:48'de eklendi

Sigara bağımlılığı kişilerin hayatlarını ve sağlıklarını olumsuz etkilemektedir. Gerek sağlık problemleri gerekse kendilerinin duydukları rahatsızlık nedeniyle sigara bağımlıları sigarayı bırakmak istemektedir. Sigara bağımlılığını bir anda bırakmak mümkün değildir. Elektronik Sigara kişilerin sigara bağımlılığından kurtulması için yardımcı olmaktadır.

Elektronik Sigara Özellikleri

Elektronik sigara şarj edilerek, pil gücü ile çalışmaktadır. Şarj ile çalıştığı için elektronik sigaralar her an yanınızda taşıyabileceğiniz ve her yerde şarj ederek kullanabileceğiniz bir üründür. Elektronik sigaralar diğer normal tütün ürünleri gibi çevreye duman yaymamaktadır.

Tütün ürünlerinden yayılan dumanın içerisinde zararlı kimyasallar bulunmaktadır. Bu zararlı kimyasallar ortamın havasına yayılarak pasif içicilere de zarar vermektedir. Elektronik Sigara ise içerisinde bulunan elektronik sigara likitleri tarafından üretilen özel buharı havaya yaymaktadır. Bu yayılan buharın içerisinde çok az miktarda nikotin vardır. Fakat pasif içicileri etkileyecek oranda değildir.

Elektronik Sigara Sıvıları

Elektronik sigaradan daha önemli olan elektronik sigaranın sıvılarıdır. Elektronik sigara sıvıları çeşitli yollarla temin edilebilmektedir. Fakat piyasada sahte elektronik sigara sıvıları da bulunmaktadır. Elektronik sigara sıvılarının sahte olmaması gerekir. Sahte likitler, elektronik sigaranın çalışma prensiplerini bozarak hasarlara neden olmaktadır.

Elektronik sigara fiyatları normal sigaraya göre daha uygundur. Elektronik sigaralar kişilerin ekonomik açıdan rahatlamasına neden olmaktadır. Elektronik sigara likitleri, çeşitli değerlerde ayarlanabilmektedir. Böylece kişiler nikotin miktarını kendi ayarlama imkanı bulmaktadır.

Elektronik Sigara Likit Seçimi

Elektronik sigaralar, normal sigaralar kadar olmasa da kişilere zararlıdır. Fakat bilinçli kullanılması gerekir. Elektronik sigara likitleri sigara alışkanlığını bırakma aşamasında önemli rol oynamaktadır. Likitlerin içerisinde nikotin bulunmaktadır. Nikotin miktarı ayarlanabilmektedir.

Elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakmak isteyenler, nikotin miktarını değiştirerek elektronik sigara kullanmalıdır. Nikotin miktarları az miktarda tutulup en fazla 3 ay sonra hiç nikotin içermeyen likitlere geçilmelidir. Aksi taktirde kişilerde elektronik sigara bağımlılığı da oluşabilmektedir.

Nikotin içerikli elektronik sigara likitleri kullanımı uzun sürdüğünde, vücuda zararları da artmaktadır. Bu nedenle kişiler sigarayı tamamen hayatlarından çıkarmak için elektronik sigarayı kısıtlı kullanmalı, nikotinsiz elektronik sigara likitlerini kullanmayı tercih etmelidir.

Elektronik Sigara Likitlerinin Önemi
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.