Etkileyici Blog Yorumu Nasıl Yapılmalıdır

0

Kendi blog adresinizi tanıtmak için ne yapabilirsiniz? Eski bir yöntem de olsa etkisini koruyan, sonuç elde edilebilen bir yöntem olarak, blog adreslerine yorum yazmak, değişen faktörler göz önünde bulundurularak yapılırsa tanıtımınızda fayda sağlayacaktır.

Blog yorumu yapmak için değişen faktörler nelerdir?

Kullanıcı kazanmak için, trafiği yoğun yazılara yorum yapmak strateji gerektiren bir iştir. Eğer bir strateji izlemezseniz rastlantısal davranmak stratejiniz olacaktır. Fakat sonuçları da rastlantısal olacağından ne getireceğini kestiremeyiz.

Blog yorumu yazarken fayda sağlayabileceğiniz önemli faktörleri sıralayalım. Yorumlarınıza tutarlılık kazandırma: Ziyaret ederek yorum bıraktığınız adrese bir daha uğramamak fark edilecek kusurlu bir davranış olarak algılanmasa bile uzun vadede fayda sağlamayacaktır.

Yorum bıraktığınız bir blog içindeki diğer tartışmalara katılmak, belirli aralıklarla bazı konulara yorum yapmak, tutarlı bir çizgi yakalamanıza ve sizi takip edebilme ihtimali olan kullanıcılar üzerinde bir otorite kurmanıza yardım eder. Dolayısıyla sadece link bırakmak için geldiğinizi düşünülmeyebilir.

Üst sıralarda yorum yapmak:

Erken kalkan yol alır mantığıyla hareket ederseniz doğal olarak sonucu da iyi olacaktır. Çünkü yapılan ilgi çekici her yorum ardından ciddi bir takip edilme durumu yaratmaktadır ve uzayıp giden bir trafik oluşur. Dolayısıyla en üstte olan yorumlarda her zaman göz önündedir ve bu yoğunluktan kendinize devşireceğiniz kullanıcılara ulaşmanın direkt olarak üst sıralarda yorum bulundurmakla ilgisi olabilir.

Üst sırada yorum yapmak aynı zamanda bıçak sırtı bir durumdur. İlgi çekmek adına dikkatsizce yapılan yorumlar kötü bir popülariteyi de beraberinde getirebileceği için dikkatli olmanız gerekmektedir.

İçeriğinize uygun adrese yorum yapmak:

Ne kadar popüler olursa olsun kullanıcı çekmek için kendi içeriğinizle hiçbir bağlantısı olmayan yerlere yapılan yorumlarla kullanıcı gelmesini beklemek gereksiz bir iyimserlik olur. Zira bu şekilde gelen kullanıcılarda süreklilik olmama ihtimali de yüksektir.

Başlık sizi asla aldatmasına izin vermeyin:

Çok ciddi risklerden biriside başlık okuyarak yorum yapmaktır. Bildiğiniz gibi başlık dikkat çekmek için yazılır ve insanların bunu yanlış da kullanabileceğini göz önünde drone çekimi bulundurmalı, içeriği okuyarak, yorum yapmaya karar vermeliyiz.

Aksi takdirde çok komik durumlara düşerek ciddi bir otorite kaybı yaşayabilirsiniz. Buda geri dönüşü olmayan hatalardandır.

Etkileşim ve doğru bağlantılar:

Çok popüler bir bağlantı üzerinizde özene bezene yazdığınız bir yorumun kaybolup gittiğini anlamanız için yorumun kaybolup gitmesini beklemek yerine önceden tahmin kurumsal tanıtım filmi edebilirsiniz. Bunu anlamak kısa bir araştırmayla mümkün. Cevap verilmeyen birçok eski, olumlu yorumu, okuyarak görebilirsiniz. Etkileşime geçebileceğiniz blog adreslerini seçerek bu konuda uzmanlaşmaya çabalamalı, mutlaka diğer yazarlarla iletişim kurmalısınız.

Soru sormanın faydası:

Etkileşime geçmenin önemli bir unsurudur soru sormak. Soru-cevap şekerle çay gibidir. Doğru yerde doğru soruyu bulursanız yazar cevap vermese de bir kullanıcı cevaplamak drone çekimleri isteyebilir her ikisi de size kazandıracaktır.

Fırsat kollayın ve fark yaratın:

Kullanıcı avına çıktığınızda yorum atarken sadece başlıklara dikkat etmiyor yazıyı ve yorumları okuyorsanız daha önce cevaplanmayan sorular çoğu zaman gizli hazine gibidir. Size kullanıcılar üzerinde otorite kurmak için ciddi fırsatlar doğurabilecek bir alandır.

Dikkat çekici olmak işinize yarayacak bir faktördür. Uzun ya da kısa yorum yazmak değil neyin dikkat çekici olacağına, konuya hâkim olarak ulaşabilirsiniz. Son olarak önemli olanın kullanıcılara sadece link almak için gelmediğiniz illüzyonunu geçirmeniz gerektiğini, en önemli olanın bu olduğunu belirtelim buda samimi yorumlar yazarak ciddiye almanızla mümkün olacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.