Negatif Seo Nedir? Nasıl Önlenir?

0

Özenle hazırladığınız internet sitenizi negatif SEO saldırılarından uzak tutmak oldukça zor gibi gözükse de aslında basit yöntemler ile bu saldırılardan sitenizi koruyabilirsiniz. Sitenize gönderilen linklerin işe yaramaz linkler olduğu Google bildirilirse siteniz ceza alır ve arama motorundan silinebilir.

Gereksiz link gönderimi yani negatif SEO olarak adlandırılan bu saldırılar her ne kadar sizi ve sitenizi ilgilendirmiyor gibi görünse de aslında bu saldırılardan korumanız gerekmektedir. Sitenizi negatif SEO saldırılarına karşı önlem alarak pozitif SEO oluşturmaya çalışacağınız için sitenizin Google üzerindeki güvenirliliğini sağlamış olursunuz ve gelecek saldırılardan sitenizi koruma altına almış olursunuz. Sitenizi bu tür bir saldırıdan korumak için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin bazıları yeni site kurarken bile temel taşı oluşturacak yöntemlerdir.

Sitenin güvenliğini sağlamak negatif SEO saldırılarına karşı almanız gerek önlemlerden en önemli olanıdır. Aslında negatif SEO saldırılarından koruyabileceği gibi zaten kurduğunuz sitenin hali hazırda mutlaka güvenliğini sağlamak zorundasınız ki saldırılara karşı dayanıklı bir siteniz olsun ki çok çabuk ceza alıp kapatılmasın. Sitenizdeki güvenlik açığı sayesinde saldırılara açık bir haldedir.

Hesabınızı ele geçirmeye kadar gidebilen bir saldırı gelebilir bunun yanı sıra gereksiz link gönderimi yapabilirler hatta profesyonelce yapılan bunlar haberiniz ancak şikâyet edildiğinde haberiniz olur buda artık geç kaldığınız anlamını taşımaktadır. Bu yüzden şifrelerinizin özgün olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer birden fazla yazar bulunuyor ise kısıtlı yetkiler verilmelidir ki site yönetimi elinizde bulunsun. Ne kadar çok güvenlik eklentisi kullanırsanız o kadar yararınıza olacaktır. Fazla güvenlik eklentileri sitenize hiçbir zarar vermeyeceği gibi güvenliğiniz için en iyisini yapmış olacaksınız.

Sosyal medya yardımı ile de sayfanızın güncelliğini açık tutarak negatif SEO saldırılarından muaf hale gelebilirsiniz. Facebook Twitter gibi alanlarda sitenizin paylaşımlarını yaparak sitenizin daha çok kitleye ulaşmasını sağlayabildiğiniz gibi aktifliğini de sağlamış olursunuz.

Sitenizin içeriği de çok önemli bir etkendir. Site içerisindeki içeriklerin kayda değer içerikler olması önemli olduğu gibi aktif olduğunun da göstergesidir. Ne kadar çok faydalı içerik o kadar yüksek kalite anlamına gelmektedir.

Organik linkler oluşturulmalı düşük yada yüksek kalitede olması fark etmez önemli olan link paylaşımın olması fakat aynı zamanda link reddetme olarak da aktif olmanız gerekmektedir. Çünkü kayıtsız şartsız her linki kabul etmek sitenizi saldırılara açık hale getirecektir. Negatif SEO etkileri bu durumda daha etkili olacaktır.

Negatif SEO saldırıları genelde zayıf sayfalardan başlanır ve giderek tüm sayfayı ele geçirmeye çalışırlar. Eğer saldırılara maruz kalan sayfalar üzerinden yoğunlaşarak saldırıların hedefi olan sayfaları güçlendirirseniz saldırılardan daha çabuk kurtulmuş olursunuz. Alanınızdaki blog yazarları ile aranızı iyi tutarsanız bu sizin yararınıza olacaktır. Özellikle diğer yazarlar arasında itibar sahibi kişileri seçerseniz saldırılara daha az maruz kalmış olursunuz. http://www.timurdemir.com.tr/negatif-seo-nedir-negatif-seo-nasil-onlenir/


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.