Bir Web Sitenin Trafiği Neden Düşük Olur?

0

İnternet dünyası artık ülkemizin de içinde olduğu bir dünya. Neredeyse her birey kendine ait bir sayfa ya da blog açmak için girişimlerde bulunur durumda. Bu pazarda çok internet sitesinin olması doğal olarak da rekabeti artırmış durumda. İnternet sitelerinin trafiğini yükseltmek için belirli çalışmalar yapılıyor olsa da öncelikle bir web sitenin trafiği niçin düşük olur sorusunun cevabını bularak işe başlamak en doğrusu olacaktır. Çünkü hatanın nerede olduğunu bulursak boşa çaba harcamak yerine daha verimli işler yapabiliriz. Bu noktada sizin için biraz araştırma yaptık, işte sonuçlar.

Görsellik Acemiliği

Ülkemizdeki çoğu web sitesi görselliğe önem verdiğini düşünüyor ancak genel olarak birbiriyle benzer siteler her seferimizde karşımıza çıkıyor. Bir web sitenin trafiği niçin düşük olur sorusunun en belirgin cevabı tasarım siteler kullanmıyor oluşumuzda gizlidir. Birbirinin kopya siteler kullanıcıya görsel bir şölen yaşatmadığı gibi özgün olarak da adlandırılmıyor ve bir başkasıyla karıştırılma ihtimaliniz artıyor. Oysaki bunun yerine görselliğe önem veren özel tasarım web siteleri tercih ediyor olmanız kullanıcılarınızı sitenize çekiyor olacaktır.

Yavaşlık

İnternet sitenizin barındığı Server bu noktada fazlasıyla önemli olmaktadır. Hızlı bir Server kullanmanız sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlıyor olacaktır. Özellikle 4.5G hızına yükselen mobil internetimizde bile yavaş açılıyorsa siteniz ya da görselleriniz geç yükleniyorsa hiç şansınız yok demektir. Bu konuyla ilgili uzman kişilerden yardım alıyor olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Güncel Paylaşımlar

İnternet siteniz ne üzerine olursa olsun o konudaki güncel bilgileri daima paylaşıyor olmanız önemlidir. Kişiler internet sitenize girdiğinde artık değeri kalmamış bilgileri görüyor olmaları dönülmez zararlara yol açabilir. Ayrıca paylaştığınız yazıların kısa olması ve sürekliliğinin korunuyor olması da yine kullanıcılar tarafından tam not almanızı sağlıyor olacaktır. Bir nevi güncel ve doğru bilgileri düzenli girerek sitenizle ilgili bir alıştırma yaratıyor olmanız önemlidir.

Reklam

İnternet sitenizin reklamını doğru bir şekilde yapıyor olmayışınız da trafiğin artmamasına neden olacaktır. Örneğin bayanlarla ilgili bir bloğun erkeklere yönelik reklamı hiçbir işe yaramayacak bir faaliyettir. Bu noktada hedef kitlenize uygun reklam yapmanız gerekmektedir.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.