Bilgisayarınızla Başka Bir Bilgisayara Nasıl Bağlanırsınız?

0

24 saati kendine yetiremeyen insanoğlu ofisten çıktıktan sonra işleri geride bırakamayalı epey oluyor. Evde de çalışmaya devam eden kişilerin özellikle sık sık diğer bilgisayara bağlanmaları gerekir. Bilgisayarınızla başka bir bilgisayara nasıl bağlanırsınız konusunda sizin için ufak bir araştırma yaptık ve en çok tercih edilen yöntemleri belirledik.

Windows Bağlantısı

Windows kişisel bilgisayar kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap verme konusunda en iyi işletim sistemlerinden biri. Bu yüzden Uzak Masaüstü Bağlantısı’da eski sürümlerden beri en çok kullanılan özellik olarak karşımıza çıkmakta. Windows işletim sistemi ilk kurulumda güvenlik amaçlı Uzak Masaüstü Bağlantısını deaktif olarak karşınıza çıkar. Önce bunu aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu da Denetim Masası’nın altındaki Sistem Güvenlik menüsünde bulunan Uzak bağlantı ayarları menüsü sayesindedir. Bu butonu tıkladığınızda karşınıza gelecek olan ekranda Uzak masaüstü bağlantılarını etkinleştirebilirsiniz. Ancak Windows bağlanacak kişilerin önceden tanımlanmasını istemektedir. Bunun için de yine aynı sayfada ki Kişi Seç butonuyla açılacak yeni sayfadan ekleme yapabilirsiniz. Sizin yönetici diye tanımladığınız her bilgisayar sorunsuzca işletim sisteminize bağlanıp çalışma işlemlerini yapabilir. Sadece çalışmak için de değil teknik destek konularında da uzak bağlantı ile çalışılabilir.

Team Viewer

Bilgisayarınızla başka bir bilgisayara nasıl bağlanırsınız konusunda tüm dünyanın sıklıkla tercih ettiği bir uygulama olan Team Viewer programı sadece bilgisayarlar için değil tablet ve telefonlar için de uzak bağlantıyı mümkün kılmaktadır. Ancak bağlantının gerçekleşebilmesi için ilk şart her iki bilgisayarda da Team Viewer programının yüklü olması zorunluluğudur. Bireysel kullanıcılar için ücretsiz olan bu programı bilgisayarınıza indirip açtığınızda sistem size sabit bir ID verecektir. Bu ID ile bağlantı sağlanacağı ve çok güvenli olmayacağı için de bir de şifre belirlenmiştir. Ancak şifre değişkendir. Öncelikle Ayarlar menüsünden girip bu şifreyi kaydetmeniz bağlantı yaşarken sürekli değişen şifre sıkıntısından sizi kurtaracaktır. ID ve Sabit şifre bilgilerini girdiğinizde günün hangi dilimi olursa olsun uzaktaki bir bilgisayara sınırsız yetki ile bağlanabilirsiniz. Bağlandığınız bilgisayarın başında biri var ise o kişiyle iletişim kurmanızı sağlayan Chat uygulaması bile vardır. Bu olumlu özellikleri sonucu dünyanın en çok kullanılan uzak masaüstü bağlantı uygulamasıdır.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.