Sitenize Neden Geri Dönüş Olmaz

0

Blog artık günümüzde sıkça karşılaştığımız bir tabirdir. Gelişen teknoloji ile birlikte hemen hemen bütün firmaların blog yazılara başvurduğu görülmektedir. Tabi bunların bir çoğu hüsranla sonuçlandığı için pazarlama amaçlı açılan blog bölümü hemen geri kapatılmaktadır.

Çünkü okuyucular tarafından paylaşım ya da yorum almadıkları için verimli olmamaktadır. Özellikle blog yazarlarının en büyük sorunu da paylaşım ve yorum olmaması yani okuyucu tarafından geri dönüş sağlanmamasıdır. Bunun için yapılması gerekenler ise basit ve etkili yöntemler bulunmaktadır. Yeni bir blog yazarı iseniz ya da geri dönüşümü oldukça yüksek bir blog hazırlamak istiyorsanız bu yönergeleri takip etmeniz oldukça işinize yarayacaktır.

Siteyi ziyaret eden kişilerin içerikler arasında dolaşmaması yani sadece bir içeriğe baktıktan sonra sayfadan ayrılması sitede geçirilen sürenin az olması anlamına gelmektedir. Sitede daha fazla zaman geçirilmesi için içerikleri daha etkili hale getirilebilir ve içerik başlıkları daha dikkat çekici şekilde hazırlanabilir.

Kullanıcıya hitap etmek kendi kendine bir anlatım değil karşıdaki baz alınarak anlatım yapmak kendi fikir ve düşüncelerinizi yansıtması da önemli bir etkendir. İçerikler arasında ki ziyaret oranları incelenerek analiz yapılması lazım ki daha az ziyaret edilen blog yazısı üzerinde çalışarak daha verimli bir yazı haline getirildiği takdirde ziyaret sayısı yükseleceği gibi geri dönüşümünde sağlandığı görülecektir.

Siteyi ziyaret eden kişiler direk ana sayfayla karşılaştıkları için herhangi bir bilgiye sahip olamadıkları gibi ne yapacaklarını da bilmemektedirler. Sitede geri dönüşüm sağlanması hakkında bir yazı bulunursa eğer ziyaret eden kişiler ne yapacaklarını bildikleri için geri dönüşüm daha çok aratacaktır.

Sitenin güven bakımından da oldukça kaliteli olmak zorundadır. Ziyaretçiler ile site arasın da bir güven oluşması için paylaşılan yazıların içerikleri kaliteli olmalıdır. Kalitenin yükselmesi ile birlikte güvenirlilikte yükseleceği için geri dönüşüm de otomatik olarak yükselecektir.

Tanımlamalar yani bloğunuzdaki tanımlamalar ve içeriklerin tanımı doğru ve açık bir şekilde yapılması önemlidir. Buton kullanıyor iseniz rengine şekline biçimine de özenli davranırsanız daha dikkat çekici bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Bloğunuzun tasarımı da üstüne ince bir şekilde düşünülmesi gerek bir konudur. Özenle tasarlanan blog ziyaretçiler için daha dikkat çekici olduğu için geri dönüşüm olma olasılığı da yüksek olacaktır. Yazıların okunabilirlik açısından da kolay olması gerekmektedir ki okuyucu sıkılmadan akıcı bir şekilde okumaya devam edebilsin ve site içerisindeki diğer yazılar hakkında da merak duygusu uyanmalı.

İste içerisindeki içerikleri inceleyen ziyaretçi ne yapması konusunda doğru bilgilendirildiği sürece geri dönüşümü mutlaka yapacaktır. Buda blog bölümünün etkin tutarak emeğinizin karşılığını almanıza yardımcı olacaktır. Bu yazıdaki amaç blog yazınızın okuyucular tarafından paylaşımı, beğeni sayısı ve yorumlama açısından geri dönüşümü sağlamak olduğu kadar blog yazınızı daha kaliteli hale getirmek içinde kullanabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.