Facebook Kişi Engelleme ?

0

Dünya üzerinde 1 milyar kullanıcıya ulaşarak ulaşılması bir güç rekoru eline geçiren sosyal medyanın en çok kullanılan platformu Facebook’ta en çok merak edilen soru kişi engelleme. Hayatımıza dair bir çok bilgiyi paylaştığımız sosyal medya hesabımız Facebook’ta rahatsız olduğumuz kullanıcılardan nasıl kurtuluruz işte onun yanıtı .

Öncelikle yapmamız gereken iş Facebook hesabımıza giriş yapmak olacaktır. Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra üst köşede bulunan aşağıya doğru ok işaretine tıklıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra karşımıza çıkan ayarlar kısmına giriyoruz. Ayarlar kısmına girince karşımıza çıkan sayfada sol tarafta bize farklı menüler çıkacaktır. Çıkan menülerden 5. Sırada olan Engelleme menüsüne giriyoruz. Engelleme menüsüne girdikten sonra kullanıcıları engelle kısmı karşımıza çıkacaktır. Burada bulunan kutucuğa sizin rahatsız eden yada engellemek istediğiniz kişinin ismini yazıyoruz. İsmi yazdıktan sonra Facebook size otomatik olarak orada resimler çıkartacaktır. Çıkan resimlerden sizin istediğiniz kişinin üstüne tıklamanız durumunda facebook istemediğiniz kişiyi engelleyecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra artık o kişi sizinle bir daha iletişim kuramayacaktır.

Bu işlemi her defasında yapmak zorunda olacaksınız eğer hayatınızda görmek istemediğiniz kişiler mevcutsa. Bundan sonra kimsenin sizi rahatsız etmesine izin vermeyerek hayatınızda olmasını istemediğiniz insanları da bu sayede uzaklaştırabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.