Galaxy A9 Sızdı

0

Galaxy A9; her zaman olduğu gibi bu yıl da sevenlerini üzmeyecek gibi görünüyor. Özellikle S serisinin yakın takipçisi ve yakın zamanda S serisini bitirebilecek tek seri olan A serisi; Samsung’un üvey evladı değil de; en sevilen oğlu olmaya and içmiş gibi. Zira, S serisinden daha önce güncelleme alan, S serisinden daha hızlı telefonlar üreten A serisinin, akıbetini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Zira, S7 ile birlikte, kısa süre sonra belki de önce çıkacak olan A9 modeli için söylenenler, iddia edilenler, hayli fazla.

Görüntüleri sızan A9’un oldukça güzel bir tasarımı var. Muhtemelen renk seçenekleri ile gelecek telefonda pembe renge kadar her rengin hemen hemen olacağını da bildirelim.

32 GB Yerel Depolama

32 GB’lık yerel depolama alanı ile; biraz az olsa da hafıza kartlı destekli olursa yetebilecek bir depolama alanına sahip olacak Samsung A9, beklentileri karşılayabilmek amacı ile geliyor. Ek olarak, dropbox gibi yedekleme servislerinin de bu telefonu aldığınızda ücretsiz ek alan verebileceğini bildirelim.

6 İnç Super Amoled Ekran

Diğer amiral gemilerine nazaran daha büyük bir ekran ile kullanıcılarını şaşırtan Samsung; daha büyük sevenler için geliyor. Özellikle, ekranın 4K değil de Super Amoled olması biraz üzse de; akıllı telefon kullanıcılarına hayli hayli yeten bir ekran çözünürlük sisteminin olması da; yeterli.

8 MP Ön, 13 MP Arka Kamera

Samsung, bu yıl amiral gemilerindeki ön kameralara oldukça önem veriyor. S7’de olduğu gibi kaliteli ön kameraya sahip olan A9; 8 megapiksellik HD ön kamerası ile göz dolduracak gibi görünüyor. Her zamanki Samsung kalitesi olan 13 MP arka kamerası ise; Samsung’un alıştığımız etmenlerinden.

Snapdragon 610

Snapdragon’u evi belleyen Samsung, bu telefonunda da Snapdragon işlemci ve yonga setini kullanmaya hazırlanıyor. Daha güçlü telefonlar için, daha güçlü yonga setleri kullanan Samsung’un A9 için ideal olarak gözlemlediği model, Snapdragon 610.

4000 mAh Batarya

Batarya bitmeyecek, evet yanlış duymadınız. Samsung, eğer A9 modelinde gerekli optimizasyonları yaptı ise, bitmeyen bir bataryaya sahip olabilmeniz işten bile değil. Android 6.0’dan sonraki batarya optimizasyonları, Samsung’un geliştirmesine göre başarılı oldu ise eğer; inanılmaz bir batarya performansını A9’da görebileceğiz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.