Google’ın Gözlükleri Yasaklanıyor

0

google glassGoogle’ın gözlükleri tüm dünyayı sallarken yasaklar üstüne yasaklar geliyor. Daha önce Google Glass’ın ABD’de bir barda yasaklandığına dair haberler yapılmış idi. Gerçeği yansıtıyor mu bilinmiyor ancak bu haberimizde yine Google Glass’ın yasaklanmasına ilişkin olacak. Anlaşılan o ki daha piyasaya sürülmeden cihaza yeni yasaklamalar gelmeye devam edecek. Google’ın otoriteler ile yaşayabileceği sıkıntılar daha şimdiden başlamış durumda.

Bu sefer yasak yine ABD’den geliyor ve Batı Virginia eyaletinde Google Glass takılı iken araç kullanmanın yasaklanması için teklif verilmiş oluyor. Cihazın diğer mobil cihazlar ile senkronize çalışma ihtimali nedeniyle özellikle cep telefonlarının araç kullanımında yasak olduğu eyalette Google Glass’a yasak gelmesi pek de şaşırtıcı değil aslında.

Techcrunch’ın sunduğu haberde özellikle CNET’in Google Glass’a ulaşarak incelemesinin bu yasakta etkili olduğu belirtilmekte. West Virginia savcısı ürünün yeniliklerinden şüphe duymadığını ancak özellikle genç kesimde dikkatsiz araç kullanımını engellemek için bu yasak teklifini ortaya koyduğunu açıklıyor.

Bunun yanı sıra araçlarda hali hazırda onlarcası bulunan dijital veya analog göstergelere e-postalar, mesajlar ve bildirimleri de ekleyen Google Glass’ın üreticisi Google’ın yasaya herhangi bir karşılık verip vermeyeceği ise henüz bilinmezliğini koruyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.