Yahoo’ya Uygulamasını Satarak Zengin Oldu

1

d aloisioŞu internet dünyasında zengin olmak o kadar kolaylaştı ki, bir uygulama yapıp sizde zengin olma şansını elde edebilirsiniz. Haberimiz Yahoo’dan geliyor. Yahoo şirketi, 17 yaşındaki İngiliz genci Nick D’Aloisio’nun ‘Summply’ adını verdiği akıllı telefon uygulamasını satın aldı. Dünya devi olan Yahoo’nun D’Aloisio’ya 30-60 milyon dolar ödediği söylenmekte ama ne kadar doğru bilinmiyor. D’Aloisio medya sitelerinden  haber özetlerini veren akıllı telefon uygulamasını 15 yaşındayken okul dışı zamanlarında yazmış.

Uygulama Yahoo’nun satın almasının ardından kapatılıyor ancak Yahoo şirketi D’Aloisio’ya bir iş verip uygulamasını mobil cihazlar için geliştirmesini istemekte. Summly’nin yazarı bir kaç hafta içinde Yahoo personeline dahil olması bekleniyor. 90 milyon kullanıcısı olan uygulama Apple tarafından 2012’nin en iyi uygulaması olarak seçilmiş idi hatırlayacaksınız.

D’Aloisio yaptığı açıklamada bu uygulamayı yazarken para kazanabileceğini aklına getirmediğini belirtiyor. Genç girişimci, ayakkabıları severim ve Yahoo’dan aldığım paranın bir kısmı ile yeni bir çift spor ayakkabı satın alacağım diyor. Muhtemelen yeni bir bilgisayarım da olacak tabi ki diye sözlerine ekleme yapıyor. D’Aloisio ayrıca şu anda parasını sadece bankaya yatırmak istediğini de sözlerine ekledi.

Ne diyelim darısı bizim Türk gençlerine.


Bunlarda ilginizi çekebilir
1 Yorum var
  1. Mehmet

    Gerçekten bunlar büyük yetenek 🙂

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.