Twitter Üzerinden Para Transferi Yapılacak

1

twitter paraRusya’nın en büyük arama motoru olan ve Türkiye arama motoru piyasasında da hızlı bir giriş yapan Yandex şirketi yapmış olduğu açıklamada Yandex.Money adlı servisi aracılığıyla kullanıcıların Twitter üzerinden para transferi gerçekleştirebileceğini duyurarak yeni bir servisini daha tanıtmış oldu.

Twym adlı servis sayesinden Twitter hesaplarını Yandex.Money hesabı ile eşleştiren kullanıcılar anlık olarak para transferi işlemlerini gerçekleştirme imkanına sahip olacaklar. Şu an için sadece Rusya’daki kullanıcılar için açık olan Twym adlı servis kullanıcıları para transferlerini Ruble üzerinden gerçekleştirmekte.

Sistemin çalışma mantığı ise oldukça basit olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikli olarak hem alıcı hem de göndericinin Twitter hesaplarına Yandex.Money hesapları ile ilişkilendirilmiş olması gerekmekte. Ardından para gönderecek kullanıcı para göndermek istediği kullanıcıyı para miktarını belirledikten sonra ve @twymru hesabını da tweetine eklemesi gerekmekte.

Para transferi için Twitter üzerinde gerekli işlemler yapıldıktan sonra kullanıcılar Yandex.Money hesabı üzerinden kendilerine transfer edilen parayı kolayca çekebilmekteler.

Twym servisi kullanılarak yapılan para transferlerinde %0.5 gibi bir komisyon yine Yandex tarafından alınmakta. Ayrıca gerçekleştirilmek istenilen para transfer işlemleri için 100 bin ruble gibi bir üst sınır bulunmakta. Bu sınır yaklaşık olarak 3300 dolara tekabül etmekte.

Yandex her ne kadar ülkemize hızlı bir giriş yaparak neredeyse tüm servislerini aktif olarak Türk kullanıcılarına sunmuş olsa da şu an için Türkiye’de Twym servisi ile ilgili net bir çalışmalarının olmadığını söyleyelim. İlerleyen zamanlarda Yandex’in kullanıcılara Twitter üzerinden para transferi yapmalarına olanak veren servisi Twym ülkemize gelmesi merak konusu.


Bunlarda ilginizi çekebilir
1 Yorum var
  1. Yasemin

    Sosyal medya aldı başını gidiyor, bakalım daha neler göreceğiz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.