Hangi Cihazlar Android Lollipop Güncellemesi Alacak?

0

Her geçen gün yenilikler sunan Google yine başka bir uygulama ile karşınızda. Google 2015’te birçok mobil cihazına otomatik olarak yüklü bulunan Android Lollipop özelliğini sunuyor.

asus lollipop güncellemesi alacak modelleri
asus lollipop güncellemesi alacak modelleri

Birçok yeni modelde bulunacak bu özellik diğer cihaz sahiplerinin de aklında soru işareti bırakmaktadır. Bu nedenle bazı telefonlara bakmakta fayda var. Teknoloji dünyasında yaşanan bu gelişmeleri yakından takip eden bir firma olarak HTC One serisine Android Lollipop getirileceğini kullanıcılarına duyurdu. Ayrıca bazı modellere de bu güncellemenin mümkün olacağının işaretini verdi. Bu modellerden bazıları One E8, One Max, Butterfly S, Desire 816, Desire 610 gibi modellerdir.

htc lollipop güncellemesi alacak modeller
htc lollipop güncellemesi alacak modeller

LG bu değişikliği zaten 2014 yılının sonlarında Almanya’da G3 için yapmıştı. Diğer modelleri için şu an herhangi bir haber olmamakla birlikte şu an yalnızca G2 modelinin bu değişikliğe uğrayacağı bilinmektedir. Motorola ise Moto X, Moto G, Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx ve Droid Mini gibi modellerinin Lollipop güncellemesi alacağını duyurmuş bulunmaktadır.

lg lollipop güncelleme alacak modeller
lg lollipop güncelleme alacak modeller

Google Nexus telefonlar ve tabletlerde Nexus 4 modelinden itibaren Lollipop güncellemesinin yer alacağı bilgisinin yanında Nexus 4, 5,7 ve 10 dahil Nexus 6 ve 9’un da bu uygulamayla piyasaya sunulacağı bilinmektedir. OnePlus One ise 3 ay içinde Lollipop güncellemesi alarak sadece bir modelin bu değişiklikten yararlanacağını duyurdu. Asus Zedfone ve Padfone S modellerinin Nisan ayında güncelleme alacağını duyuran Padfone Infinity modelinin ise ancak birkaç ay sonra bu güncellemeye sahip olacağını söyledi.

motorola lollipop güncellemesi alacak modeller
motorola lollipop güncellemesi alacak modeller

Samsung’un ise S5 modelinin yalnızca bazı bölgelerde Lollipop’a sahip olduğu bilinse de diğer modeller ile ilgili herhangi bir açıklama söz konusu değil.

sony lollipop güncellemesi alacak modelleri
sony lollipop güncellemesi alacak modelleri

Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.