Huawei P9 Geliyor

0

Hem de bomba gibi geliyor. Huawei, Türkiye piyasasına adım attığı günden bu yana ortalama şirket kapasitesinden öteye gidememiş, hatta Türkiye pazarında tutunamadığı dahi rahatlıkla görülebilmişti. Ancak bu durumdan yeterince hayıflanan şirket, Türkiye pazarında geçtiğimiz yıl aldığı sponsorluklar, reklamlar ve benzeri yöntemlerle başarıya bir nebze de olsa ulaştı denebilir. Zira, yapılan çalışmaların ışığında hisse senetleri dahilinde değeri Türkiye pazarında artan Huawei, satış değerlerini de epey yükseltti ve pazarda yine, eski ortalama konumuna geldi. Hatta öyle ki, telefon pazarında en çok satılan telefonlar sıralamasında 3. sırayı da edindi.

P9 Ne Zaman Çıkıyor?

Huawei P9, çıkan haberlere göre Mart 2016’da satışa sunulacak ancak kesin bir bilgi henüz yok. Sızdırılan haberler dahilinde ulaşılan bu bilginin Çin menşeili olduğu ve kesin bir bilgi olamayacağını bildirmek gerek.

P9, P8 Gibi mi Olacak?

Tasarım bakımından herhangi bir sızıntı gelmedi, bu sebepten Huawei P9 modelinde tasarım konusunda çok çok az şey biliyoruz. Yüksek ihtimalle eski tasarımından ödün verip yeni bir tasarıma kayabilecek olan Huawei; yüzleri güldürmek adına yeni bir şeyler deneyebilir.

Huawei P9 Teknik Özellikleri

P9’un teknik özellikleri bakımından pek çok iddia mevcut. İşlemcisinden tutun da; kamerasına kadar ve bu teknik özelliklerin doğruluğu hala tartışılıyor ancak sızdırılan bilgilerin genelde doğru olabileceğine de şahit oluyoruz. HiSilicon Kirin 950 yonga setine sahip olacağı iddia edilen telefonun henüz yeni bir yonga setine sahip olması; insanları yenilikçi Huawei ile tanıştırıyor. Mate 8’de de Huawei bu yonga setini kullanmıştı.

5.2 inç olarak belirlenen ekranın yeterince büyük, hatta her telefon kadar olduğunu bildirmekte yarar var. Dünya için evrensel ve ideal olan amiral gemi ekran boyutuna Huawei de katılmış ve bozmamış.

4 GB Ram ile gelecek P9, yonga seti ile birlikte harikalar yaratabilecek bir performansa sahip olabilir.

Parmak izi okuyucu sayesinde, oldukça uygun fiyata oldukça yüksek bir teknoloji sunacak olan Huawei’nin iddia edildiği kadar yüksek yerden geleceği sızdırılan bilgiler arasında.

Son olarak, 128 GB’a kadar yerel depolama alanı sunacağı iddia edilen Huawei P9; bir akıllı telefon kullanıcısının sahip olmak istediği hemen hemen her şeye sahip.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.