Instagram’dan Kızdıran Hata!

0

instagram-lDünyanın en büyük fotoğraf paylaşım platformu instagram, birkaç gündür kullanıcılarından yoğun tepkiler almaya başladı. Kullanıcı hesaplarının silinmesi ile ilgili dolaşan söylentiler ve mağduriyet yaşayan kullanıcılar, #DontDeleteMyAccount etiketi ile Twitter üzerinden örgütlendi. Hesapların rastgele silindiği ya da kural ihlali yapan kullanıcıların hesaplarında sorunlar yaşandığı iddiaları, kafaların bir hayli karışmasına neden oldu. Instagram gibi dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan bir sitenin böyle bir adım atması ise akla pek yatkın görünmüyordu. Neyse ki gerçek daha sonra anlaşıldı. Dünyanın en önemli fotoğraf paylaşım ağı, yaşanan çeşitli aksaklıkların bu duruma neden olduğunu ve erişim sorunlarının ortadan kaldırıldığını açıkladı. Bazı kullanıcıların hesaplarında yaşanan problemin sonlandırıldığını ve herhangi bir şekilde veri kaynının söz konusu olmadığı belirtildi. Silinen instagram hesapları konusunda endişeye gerek kalmadığı ifade edildi.

Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklama, Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Birçok kullanıcının hesaplarına giriş yapamamasının bir aksaklık sonucu olduğu ve artık bu sorunun ortadan kalktığı vurgusu yapıldı. Çok kısa bir sürede seslerini yükselten instagram kullanıcıları ise hem hesaplarına kavuşmuş oldu hem de büyük sosyal paylaşım ağına gereken gözdağını vermiş oldu.

Instagram son dönemde en fazla popülerlik kazanan internet fenomenlerinden birisi oldu. İnsanların fotoğraflarını takipçileri ile paylaşması, Facebook ve Twitter sonrası bir sitenin daha dünya çapında ilgi görmesine neden oldu. Bu kadar geniş kapsamlı bir kullanıcı profilinin olması da haliyle, yaşanan herhangi bir aksaklıkta çok daha gür bir sesin çıkmasına neden oluyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.