iOS İçin Ücretsiz WhatsApp

0

whatsappDünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasından bulunan WhatsApp, bundan böyle iOS kullanıcıları için de ücretsiz olacak. Bu kararın alınmasının nedeni çok daha fazla kullanıcıyla buluşarak, şu anda oldukça çetin geçen rekabette bir adım öne geçebilmek. İçinde bulunulan zamanın iyi değerlendirilmesi gerektiğini bilen şirket, bu yönde planlamalar yapıyor.

App Store’da en fazla indirilen uygulamalardan olan WhatsApp, 0,99 $ satış fiyatına sahipti. Bundan sonra ücret ödenmeden indirilebilecek olan bu uygulama, çok daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanacak. Ancak bu uygulama sürekli olarak ücretsiz olmayacak. 2 yıldan sonra 0,99 $’lık satış fiyatı tekrardan geçerli olacak. Bu da aslında “Bu dönemde ne kadar fazla kullanıcıya ulaşırsam kârdır” fikrinin hayata geçmesinden başka bir şey değil.

WhatsApp, Android için uygulamakta olduğu satış politikasına iOS’da da devam ediyor. Abonelik sisteminden yararlanan WhatsApp, böylelikle çok daha fazla kar etmenin peşinde. Google Play’i kullanan Android kullanıcılarının bu uygulamayı ücretsiz şekilde indirebilmesine rağmen, yıllık olarak 0,99 $ ödemek gerekiyor. WhatsApp’tan gelen haberler bununla da sınırlı değil. Dünyaca ünlü uygulama, yenilenen özellikleriyle dikkat çekiyor. iPhone kullanıcıları için çoklu fotoğraf gönderme olanağı da sağlayan WhatsApp, sohbet geçmişinin de iCloud aracılığıyla yedeklenmesine yardımcı oluyor. Geçtiğimiz günlerde şirketten yapılan açıklamaya göre, 24 saat içinde 27 milyar mesaj ile bir rekor da kırılmış oldu. Bu yoğun artış son zamanlarda oldukça net gözlemlenebiliyordu. Bu rekorun ardından çok daha net bir şekilde görülmüş oldu. Bu ivmeyi fırsata çevirmek isteyen uygulamanın yöneticileri, aldıkları bu kararla kullanıcı kapmanın zorlaştığı şu günlerde rakiplerine fark atmanın peşindeler. Ücretli olması gereken bu tür uygulamalar, yaptıkları dönemsel kampanyalarla hem kazançlarını arttırmanın hem de rakiplerine çelme takmanın planlarını yapıyorlar.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.