Man Of Steel (2013)

0

man-of-steel14 Haziran 2013 tarihinde Warner Broos tarafından vizyona sokulan Man Of Steel,  Zack Snyder yönetmenliğinde sevenleriyle buluşuyor. Başrollerinde; Henry Cavill, Amy Adams, Laurence Fishburne ve  Diane Lane’in yer aldığı filmin yapımcılığını ise Charles Roven, Deborah Snyder, Emma Thomas ve Christopher Nolan üstlenmiş durumda.

Warner Bros Pictures ile Legendary Pictures’ın ortak çalışması olarak izleyicisiyle buluşan Man of Steel Filmi’nde Süpermen (Clark Kent) rolünde, The Tudors ve Immortals gibi çalışmalardan tanıdığımız Henry Cavill bulunuyor.  Filmde Amy Adams gazeteci Lois Lane’i, Laurence Fishburne genel yayın yönetmeni Perry White’ı, Diane Lane Clark Kent’in üvey annesini ve Kevin Coster Clark Kent’in üvey babasını canlandırıyor.

Spermen’in Kripton’dan kurtulmuş düşmanları arasında olan Generel Zod rolünde Michael Shannon ve Zod’un ortağı olarak Foara’yı oynayan Antje Traue filmde dikkat çekiyor. Süpermen’in gerçek annesini Ayelet Zurer, öz babasını Russell Crowe canlandırıyor. General Swanwick’i Harry Lennix, Albay Hardy’i Christopher Meloni ve Dr Emil Hamilton’u Richard Schiff oynuyor.

Man Of Steel’in senaryosunu Goyer ve Nolan’ın hikayesine dayanarak David S. Goyer kaleme aldı. Filmdeki karakterlere baktığımızda da DC Comics tarafından yayınlanmış olan çizgi romandan uyarlandığı görülmekte. Süpermen Joe Shuster ile Jerry Siegel tarafından yaratılan bir kahraman. Filmin baş yapımcıları; Lloyd Philips, Jon Peters ve Jerry Siegel. Kamera arkasına bakıldığında ise görüntü yönetmenliğinde Amir Mokri bulunuyor. Yapım tasarımcısı Alex McDowell ve editör David Brenner.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.