Periscope nedir ?

0

İnternetimizin artık hayatımıza girmesiyle birlikte her gün karşımıza çok farklı modeller çıkmaya devam ediyor. İnternet üzerinden canlı yayın yapılmasına neden olan Periscope uygulaması ile bir çok kullanıcı bir çok imkandan faydalanıyor. Bunların en başında gelen ise Lig maçlarını Periscope üzerinden yapan kullanıcıların hesaplarından takip etmek. Şifreli yayınların hayatımıza girmesinden sonra kullancılar daha farklı yollara yöneliyor.

Periscope uygulaması hakkında en çok merak edilen konuların başında gelen soru işareti ise bu uygulamanın nereden ve nasıl indirileceği . Periscope uygulamasını indiren kullanıcıların tüm Dünya üzerinden yayınları izlemesi mümkündür. Periscope ile bir çok kişi Youtube üzerinden yapılıyor. Periscope uygulaması Twitter üzerinden desteleniyor.

Periscope indirdikten sonra size Twitter girişi ile yada telefon numarası girişi yapmanız gerekecek. Periscope uygulamasına girdikten sonra global yazan yerde Dünya üzerinde yayın yapan herkesi izlemeniz mümkündür. Bu uygulama ile yaptığınız yayınların kaç kişi tarafından izlendiği sağ alt köşede sizle bildirilmektedir.

Periscope uygulamasında yaptığınız yayın üzerinden bir çok kişi size mesaj atabilir. Ancak bu mesajları engellemek sizin elinizde . Argo kelimelerin kullanıldığı kullanıcıları engellemekte sizin elinizde bulunuyor. Periscope uygulamasına iki kez tıkladığınız zaman kamera açısı değişmektedir. Ayrıca beğendiğiniz videonun üzerine tıkladığınız zaman canlı yayın yapan kullanıcılara kalp şeklinde bildirim mesajları gitmektedir. Periscope uygulamasını Andorid üzerinden indirebilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.