Resmi Google Blogları

0

google-blogBlog konusunda Google’ın katkısı tartışmasız oldukça fazladır. Google’ın resmi blogları arasında; Blogger, Adsense, Google+, Analytics gibi oldukça önemli çok sayıda blog bulunmaktadır. Google tarafından resmi olarak kullanılan bu alanlarda Google çalışanları görev almaktadır. Bu bloglar sayesinde yapılacak olan yenilikler ya da güncellemelerle ilgili bilgiler verilebilmektedir. Bu bloglardan bazılarını sizler için derledik. Hepsi oldukça gerekli olan ve ipuçları barındıran alanlardır.

1- AdSense Türkçe

Tüm dünya tarafından bilinen ve Google’ın reklam ağı olan Adsense’nin Türkçe içerikli blogudur. Konu hakkında tüm bilgileri bulabileceğiniz, haberlerle zenginleşmiş bir alandır.

2- Google Analytics

Google Analytics çalışanları tarafından yazılan; yararlı bir şekilde bilgi ve makalelerle zenginleştirilerek kullanıcılara sunulan bir blogdur.

3- Google Türkiye Resmi Blogu

Google tarafından geliştirilen ya da güncellenen tüm yeniliklerle ilgili olarak yazılar paylaşılmaktadır. Resmi olarak kullanılan bu blog Türkiye ile ilgili haberlerin özel şekilde paylaşılmasında da kullanılmaktadır.

4- AdWords Türkçe

AdWords reklamlarla ilgili bilinmek istenen tüm konulara buradan ulaşmak mümkündür. Reklam verenlerin sıklıkla takip ettiği bu blog, önemli bir görevi de üstlenmektedir. AdWords ile reklam vermek isteyen firma ve şirketlerin sıklıkla ziyaret edebileceği bu alan, AdWords gelirlerini arttırmak ve ipuçlarını yakalamak isteyenler için bir fırsat.

5- Google+ Platform

Google’ın sosyal ağıdır ve resmi bir şekilde yayınlanmaktadır. Bu alanda tüm yenilikleri bu blogda bulabilirsiniz.

6- Blogger Buzz

Ücretsiz olarak blog hizmeti veren Blogger’ın resmi blogudur. Google için oldukça önemli bir alandır.

7- Offical Gmail

G-mail’in kullanmakta olduğu resmi blog. Çeşitli geliştirmeler, haberler ve ipuçlarını bu alanda bulmak mümkündür.

8- . Offical Google Reader

Google Reader kullanımı ve buna bağlı olan tüm konularda blog hizmeti vermektedir.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.