SGK Soru Cevap

Android Instagram’da Fotoğraflara Zoom Yapma Yöntemi

Salyangoz Kremi Kullananlar

Pernisiyoz Anemi Nedir

Samsung Apple’ı 9’a Katladı

Teknoloji 30 Mayıs, 11:51'de eklendi

samsung-appleApple tarafından 2013 senesinin ilk çeyreğinde yaşanan düşüş, son 10 yılın en kötü günlerini yaşamasına neden olmuştu. Şirketin en büyük rakibi konumunda olan Samsung ise satış rakamları ile başarısını arttırıyor. Güney Koreli Şirket, ilk çeyrek rakamları göz önüne alındığında, Apple’ı ikiye katlamış durumda. Bunun yanısıra, büyüme rakamlarına bakıldığında ise yine Samsun’un Apple karşısında 9 kat büyüme oranı yakaladığını gösteriyor. Akıllı telefon ile beraber tablet pazarında da çetin bir rekabet sürerken, Apple’dan gelen haberlerin karlılığın düştüğü yönünde olması, moralleri bozmuştu.

Apple için kötü olan bu haber, en büyük rakibi olan Samsung için aynı şekilde değerlendirilmedi. Samsung, 2013 senesinin ilk 3 aylık döneminde net karını yüzde 42 arttırmayı başardı. Böylece net kar rakamı 6.5 milyar dolar oldu. Samsung’un Mobil Planlama Başkan Yardımcısı Hyun Joon Kim, Galaxy S3 ile birlikte Galaxy Note 2’nin piyasaya sunulmasının, büyük bir başarı getirdiğini söyledi. Analistler tarafından yapılan yorumlara bakıldığında ise Samsung’un geniş ürün çeşitliliğine rağmen, Apple’ın aynı şekilde stratejisinin bulunmamasının her gün daha da fazla sorun yaratarak, Apple’a zarar verdiği görüşü hakim.

Apple’ın aldığı karar üzerine ucuz ürünlerin satışını yapmaya başlayacak olmasını da uzmanlar, olumlu şekilde değerlendirmedi. Ucuzluktan çok, daha fazla çeşidin gerekliliğinin şart olduğunu ifade eden uzmanlar, aksi halde Samsung karşısında yenilginin kaçınılmaz olduğunu vurguluyorlar.

Samsung Apple’ı 9’a Katladı
Yazıya Oy Verin..
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.