Sony Smartwatch 2

0

Sony-SmartwatchSony tarafından geçtiğimiz ay içerisinde duyurusu yapılan akıllı saat SmartWatch 2′nin ne zaman piyasada olacağı konusunda bir açıklama yapılmamıştı. İngiltere’deki perakende mağazalarına dayandırılarak verilen haberlerde, Haziran ayında dağıtımın yapılmaya başlanacağı üzerinde durulmuştu. Teknoloji medyası tarafından verilen tarihte ortaya çıkmayan bu ürün için artık yeni bir tarihten bahsedilebilir. Bu tarih ise birkaç ay sonrasına ait. Eylül ayında piyasada olması beklenen Sony Smartwatch 2’ın hangi gün piyasada olacağı ise bilinmiyor. Ön siparişlerin alınmaya başlandığı ürün, Sony için oldukça büyük bir öneme sahip durumda. Giyilebilir teknolojiler konusunda iki önemli rakibi bulunan Sony, konuyla ilgili atacağı adımları detaylıca hesaplıyor. Google ve Apple gibi teknoloji devlerinin büyük yatırımlar yaptığı giyilebilir teknoloji alanında rekabete katılmak isteyen Sony, bunun için yüksek bir bütçeyi de gözden çıkarmıştı.

Ürünün özelliklerine bakıldığında gayet iyi bir sonuçla karşılaşıldığı söylenebilir. Saatin üzerindeki sensör, ortam ışığına göre en iyi aydınlatmanın sağlanması için özel olarak tasarlanmış. 1.6 inç 220 x 176 çözünürlüğünde ekrana sahip olan Sony Smartwatch 2, Paslanmaz çelik ve aluminyum bir ürün olduğundan dayanıklı bir özelliğe de sahip görünüyor. 4 gün boyunca bataryası kullanılabilen cihaz, IP57 standartlarında üretildi. Sony Smartwatch 2, Bluetooth 3.0 desteğine sahip ve su ya da toza oldukça dayanıklı durumda. Sony’nin elektronik deneyimi ve kaliteli ürün anlayışı, bu cihaz için de kullanılmış.

Sony’nin giyilebilir teknoloji konusunda ses getirecek bir ürün olacağına inandığı Sony Smartwatch 2, sektördeki diğer güçlü rakipler için de bir cevap niteliğinde olacak. Bu pazarda hakim olma gayretinde olan çok sayıda önemli şirketin bulunması, aslında kazanç tahmini yaparken çok daha net bir görüntünün de ortaya çıkmasını sağlıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.