Google Online Tv Servisi

0

google-tvGoogle, rakipleri ile kıyasıya bir yarış içerisinde olabilmek için sürekli olarak bir çalışma içerisinde yer alıyor. Dev şirketin şimdiki hedefi ise kendi online TV servisi. Rakiplerinden birisi olan dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’ın, kendi TV’sini oluşturacağı ile ilgili olarak ortaya çıkan haberlerden sonra, Google tarafından bir karşılık gelmiş oldu.

Şu an Google TV adında bir ürünü olmasına karşın, bahsedilen servis çok daha komplike bir yapıdan oluşuyor. Abonelik şeklinde gelir hedefi olan bu sistemde Google, yayıncı durumunda olacak. Yapılması gereken lisans anlaşmaları için Google, çok sayıda medya şirketi ile görüşmeler yaptı.  Sony ve İntel gibi önemli markaların da bu alanda yer aldığı düşünülürse, Google’ın tek rakibinin Apple olduğu söylenemez. İnternet üzerinden gerçekleşecek olan abonelikli yayınlarda, son kullanıcıya ulaşmak için medya kuruluşlarından tavsiye alan Google, birlikte yapılabileceklerle ilgili önemli görüşmeler yapmaya devam ediyor. Online TV izlemenin kaçınılmaz olarak yaygınlaşacağı, artık gelecek tahminlerinden çok daha yakın konumda bulunuyor.

Online TV servisinde hem Apple hem de Google online casino çok daha komplike bir yayın yapmak istiyor. Yani hem lisanslı yayınları internet üzerinden çeşitli görüntülerle destekleyerek bir yayından hem de özel içerik kiralama sisteminden bahsetmek mümkün. Google’ın en büyük avantajı klasik yayıncılık modellerinde bulunmayan, coğrafi ve demografik hedef kitle seçimi. Reklam konusunda oldukça büyük bir ağa sahip olan Google, bu deneyimini yayıncılıkta da kullanmak istiyor. Online TV, tıpkı mobil mecrada olduğu gibi rekabet düzeyi oldukça yüksek olan bir alan olarak dikkat çekiyor. Hem yayıncılık hem de reklamcılığın köklü bir şekilde değişikliğe uğrayacak olması, gelecekte çok daha farklı bir iletişim şeklini kullanacağımız anlamına geliyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.