TT175 Format Atma

0

Son zamanlarda akıllı cep telefonu piyasası oldukça farklı ürünleri bünyesine katmaktadır. Bunlardan en dikkat çekenleri ise operatörlerin üretimini gerçekleştirdiği akıllı cihazlardır. Özellik ve işlemci bakımından birçok cep telefonuyla benzerlik gösteren bu cihazların en dikkat çekenlerinden birisi de Türk Telekom TT175 modelli cep telefonudur. Kullanıcıların isteklerinin neredeyse tamamına hitap eden bu cep telefonunda, hızı, kamera çözünürlüğü ve kaliteyi bir arada bulabileceksiniz. Türk Telekom’un ilk akıllı cep telefonu olmasına rağmen, beklentileri karşılaması ve özelliklerinin oldukça fazla olmasından dolayı birçok kullanıcı bu akıllı cep telefonuna yönelmiş durumdadır.

Akıllı cep telefonlarının kalitesi ya da modeli ne olursa olsun bazı nedenlerden dolayı donmalar ya da bunun gibi sistem kaynaklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Burada kullanıcıların bir kısmı cep telefonunu kapatıp tekrar açmayı denese de bu her zaman çözüm olmamaktadır. Burada yapılması gereken ve uygulanan en iyi çözümlü yöntem format atmadır. Türk Telekom’un üretmiş olduğu TT175 modelinde de bu gibi sorunlarla karşılaştığınız zaman format atabilir ve çözüme gidebilirsiniz. TT175 format atma işlemlerini gerçekleştirmek için ise karşınızda iki yöntem bulunmaktadır. Birincisi; cep telefonunuzun ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra kişisel verileri seçmeniz ve bunun ardından çıkan sayfadan fabrika verilerini sıfırla seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Siz bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuz kapanacak ve tekrar açılacaktır. Bu işlemin ardından telefonunuz ilk gün olduğu gibi karşınıza çıkacak.

TT175 format atma yöntemlerinden diğeri ise şöyledir. Cihazı kapattıktan sonra ses yükseltme ve güç tuşuna aynı anda basınız. Bu işlem birkaç saniye sürmeli ve ardından ekranda bir logo belirecektir. Bu logonun ardından sadece ses yükseltme tuşunu bırakınız. Bunun ardından resetleme bölümü açılacaktır. Bunun ardından wipe data-factory reset seçeneğine gelerek onaylamalısınız ve son işle olarak açılan sayfada Yes- Delete All User Data ve bunun ardından da Reboot System Now seçeneğini tıklayarak TT175 format atma işlemini bitirebilirsiniz. İkinci yöntemin uygulanma alanı genellikle telefona güvenlik amacıyla konulan ekran şifresi ya da desen kilidinin unutulması ve cihazın açılmaması gibi durumlarda kullanılmaktadır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.