Samsung Galaxy S7 Sahnede!

0

Milyonların beklediği Samsung Galaxy S7, model itibarı ile S serisinin en gelişmiş modeli olarak karşımıza gelecek. Tasarımda iyileştirmelere giden, donanımda ise geliştirmeye açılan Samsung ekibi; bakalım S7’de istediği başarıyı yakalayabilecek mi?

Geçtiğimiz günlerde, MWC 2016 kapsamında tanıtılan S7 modelinin özellikleri yayınlandı. Bakalım, neler neler değişti, neler neler gelişti ve Samsung kullanıcılarını ne gibi yenilikler bekliyor.

Exynos 8890

Beklendiği gibi, exynos 8890 yonga seti ile karşımıza çıkan Samsung S7 modelinde; ciddi ciddi uçuş hazırlığı yapılmakta. Zira, donanımları akabinde bu yonga setinin telefonu uçuracağını şimdiden tahmin edebiliriz. S6 işlemcisine nazaran çok daha hızlı olan S7; grafik performansı olarak da S6 modelini katlıyor diyebiliriz.

Dahili Soğutma

Evet, S serisinin en büyük sorunu olan ısınma problemine Samsung, tıpkı Asus’un laptoplarında yaptığı gibi bir soğutma sistemi geliştirmiş. Özellikle, oyuncular için ilaç gibi gelecek bu gelişme sayesinde, artık S serisinde ısınmalara son verme fikri planlanmakta. Dahili soğutma sistemi ile beraber aynı zamanda gelen oyun başlatıcısı da; bu sistemi tetikleyen bir diğer etmen.

Vulkan API

Vulkan API, Samsung’un geliştirdiği bir oyun sistemi ve çok daha düşük pil tüketimi ile, yüksek performansta oyunlar oynamanızı sağlayacak. Oldukça yararlı ve son zamanlarda Samsung’un yaptığı en başarılı işlerden bir tanesi olan Vulkan API’yi yine S7’de görüp deneyebileceğiz.

4 GB RAM

4 GB RAM ile, tabiri caiz ise uçacak bir telefon olduğunu daha önce de belirttiğimiz S7; aynı zamanda Android 6.0 işletim sistemi ile geliyor. Bu işletim sisteminin en az 2 GB RAM ile çalışması gerektiğini biliyoruz; 4 GB RAM’de ise; neler yapabileceğini siz düşünün.

12 Megapiksel Kamera

12 megapiksel kamera ile; kameranın megapiksel değerinde düşüşe giden Samsung’un neden böyle bir şey yaptığına dair herhangi bir bilgilendirme yok ancak megapiksel değerinin düşmesi elbette, Samsung S7’nin kötü fotoğraf çekeceğini göstermiyor. Oldukça güzel efekt ve yenilikler ile; gerekli optimizasyon ve özelleştirmeleri yapılmış bir kamera sistemi ile gelecek olan Samsung S7’de çift piksel bulunacak. Ön kamera ise, 5 megapiksel olarak belirlenmiş.

 


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.