Google Kitaplar Nedir?

0

Google Kitaplar, son zamanlarda oldukça ivme kazanan bir Google servisi. Bu servis üzerinden, e-kitap satın alabiliyor, okuyabiliyor ve hatta yayıncı olarak kitaplarınızı yayınlayabiliyorsunuz. Pek çoğu ücretli olan bu kitapların, aynı zamanda yayıncılarına ve yazarlarına oldukça iyi kazandırabildiklerini biliyoruz. Peki nasıl?

Google Kitaplara Nasıl Kitap Ekleyebilirim?

Google Kitaplara kitap ekleyebilmek için, Google Kitapların yönetim paneline giriş yapabilmeniz gerekir. Bu panelin adı, Google Play Kitaplar İş Ortaklığı Merkezi’dir ve buna üye olduğunuz takdirde; bir kabul süreci işler. Kabul süreci sonrasında, bir yayıncı ya da bir yazar olarak kolay bir şekilde kitaplarınızı Google’a ekleyebilmeniz mümkündür. Epub ya da PDF formatında ekleyebileceğiniz kitapları, ekledikten sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Süreç, tekrar başlayacak ve eklediğiniz kitap değerlendirilecektir. Onay aldıktan sonra ise, ince ayarlamaları yapabilir; varsa, bir fiyat koyabilir ve akabinde Google Play Kitaplar servisinde kitabınızı kolayca yayınlayabilirsiniz. Herhangi bir şeye karışmadan, Google, kitaplarınızı satar ve her satıştan belli bir komisyon da alarak; bu satışın kalan bakiyesini tarafınıza iletir. Oldukça sağlıklı ve tabiri caiz ise tıkır tıkır çalışan bu serviste önemli olan durumlardan bir diğeri, kitap ekleme stratejisi olarak biliniyor. Nasıl kitap satabilirim, kitap satmada doğru strateji nedir gibi aramalar çok fazla yapılıyor ve kolay kolay da bulunamıyor.

Google Play Kitaplarda Doğru Strateji Nedir?

Google Play Kitaplar servisinde doğru düzgün kitap satabilmenin belli başlı stratejileri var; bunlardan en basiti; bir seri yaratmak ve kitabınızın serilerinin ilk ikisini ücretsiz olarak verip; kitap tutulduğunda sonraki serileri ücrete tabii tutmak. Bu sayede, tutan serinin kitapları oldukça satılabilir örneğin. Ya da, direkt olarak ilgi çekici gündem başlıkları ile, kitap fiyatını 0,99 krş gibi “sudan ucuz” tutmanız da; kitap satışlarında etkili olabilen bir diğer yöntemdir. Bu tarz yöntemler, Google Play Kitaplar servisi için olmazsa olmaz zira; insanlar oldukça fazla kullanıyorlar bu servisi son zamanlarda ve Google, özellikle tüm dünyada bu servise oldukça önem verip ivme kazandırmak istiyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.