Seo’ya Uygun WordPress Temasının 3 Önemli Etmeni

0

Seo, webmasterların hayatındaki en önemli değerlerden bir tanesi. Elbette, bu önemli değerin; iç ve dış olarak ikiye ayrılması da; bahsi geçen webmasterları oldukça meşakkatli bir düzeye sokan bir diğer etmen. İç seoda, oldukça önemli linkler ve bu linklerin inşası yanında bir de tema olayı mevcut. Bir WordPress teması nasıl olmalıdır, bir WordPress teması nasıl seoya uygun olur ve oluşur; biliyor muyuz? Bilmiyorsanız, bu yazıda öğreneceksiniz.

Optimize Edilmiş

Hız, webmasterlar ve ziyaretçilerin en değer verdiği şeydir. Hızlı bir temanın getireceği ziyaretçi sayısı ve seo etkisi de, tadından yenmeyecek bir başka meseledir. Bu sebepten, olabildiğince hızlı ve optimize edilmiş; günümüz standartlarına uygun temalar tercih edin. Aksi durumda, ziyaretçileriniz yaklaşık beş saniyede açılan bir siteye; değil girmek, göz atmaya bile tenezzül etmez.

Görsel Olarak Şık

Görsel olarak şık ve hızlı temalar mevcut mu? Sorusunu duyar gibiyiz. Elbette, mevcut. Hem hızlı, hem de css ve html5 ile tasarlanıp, olabildiğince optimize edilen şık temalar günümüzde, pek çok tema merkezinde satışta. Siz de, bunlardan birini kullanıp; sitenize iyi bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Responsive

Responsive bir WordPress teması, günümüzün olmazsa olmaz bir diğer etkeni. Zira, artık mobil devrinde yaşıyoruz ve insanlar artık bilgisayar üzerinden siteleri gezmek yerine, mobil dolaşımı tercih etmekteler; bu sebepten olabildiğince şık ve hızlı bir responsive tema bulmanız; oldukça önemli. Bu sayede, kullanıcılarınız nereden, hangi cihazdan siteye girerseler girsinler; cihazla uyumlu bir web sitesi görecekler. Bu da, sizin ziyaretçi kitlenizi de; tıklama oranlarınızı da arttıracak etmenlerden.

Temiz

Kodsal açıdan temiz, kalabalık kod kullanımı bulunmayan ve olabildiğince az kod kullanarak çok şey yapan temaları tercih etmeniz, hem hız hem de optimizasyon değerleri açısından oldukça önemli. Aynı zamanda, belli başlı standartlara uyum için de bu tarz kalabalık kod kullanımları oluşturan temaları tercih etmemeniz gerekiyor.

Bu dört etmeni, olabildiğince gözden geçirerek; temalarınızı satın alırken, bu dört etmene bağlı olarak almanız; kullanıcılarınıza iyi bir site deneyimi yaşatmanızı sağlayacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir
Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.