Twitter’a Video Oynatıcı Özelliği Geliyor

1

Daha önceleri kulaktan dolma bilgilerle sürekli dile getirilen Twitter’ın Youtube rakip olmak için planladığı video platformu 2014 yılında oldukça konuşulmuştu. Ama ilk bilgiler yavaş yavaş belirlenmeye başlarken 2015’in ilk yarısında hizmete gireceği konusunda bilgiler aktarılmaya başlandı. Video oynatıcısında maksimum 10 dakika uzunluğunda videolar oynatılabilecek.

Twitter geçtiğimiz yılda hazırlıklarına tam gaz devam ettiği video platformunun özelliklerini yavaştan aktarmaya başladı. 2015 ilk çeyreğinde tahminen yayına alacağı sistemi medya platformu yapmak istediğini belirtti.

TechCrunch aktardığı bilgilerde Twitter Video Player ismini taşıyacak platformda 10 dakikayı geçmemek şartı ile istediğiniz kadar video yükleyebileceksiniz. Görüntü kalitesinde sınırlama getirilmeyeceği bilgisi elimize ulaştı. İlk versiyonda videolarda düzenleme işlemi olmayacak ve tasarım yapılamayacak. Twitter Video Player Youtube ya da diğer video platformları ile uyumlu olmayacak, tamamıyla kendine özgü içerik sunacak.

Twitter video plşatformuna isim düşündüğü sırada rastgele alan adı deneyen bir Twitter kullanıcı tarafndan fark edilmiş. Erişim sunulamayan sayfada “Üzgünüm, Şuan için yalnızca onaylı kullanıcıların buraya erişmesine izin vardır” gibi bir ifade yer alıyormuş. Sayfanın altında ise “Twitter Video Oynatıcı Şartları” gibi diğer başlıklara erişim var.

Üçüncü Partilere Erişim İzni Yok!!

Twitter şirketi 2014 son çeyreğinde yaptığı açıklamada Vine’ın daha fazlası olacak bir video hizmeti sunmak istediklerini belirtmişti. Ürün birimi başkan yardımcısı olan Kevin Weil yaptığı açıklamada kullanıcılar için Basit videolar izleyebilecekler ve kendi kaydettikleri videoları paylaşabilecekler diye bildirim yayınlamış. Vine’dan ziyade doüal videolar ile neler olup bittiğini paylaşınca daha yaratıcı olacak ve eğlencenin dibine vurulacak denildi.

Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak bekleyip göreceğiz.Kaynak : TechCrunch & Al Jazeera


Bunlarda ilginizi çekebilir
1 Yorum var
  1. İsmet

    bi bu eksikti artık yakında facebooka benzemeye başlarlar

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.